Na kole vinohrady

Stezka Rulandského bílého

(0)
03. 10. 2020

Rulandské bílé je další z vinných odrůd, po kterých jsou pojmenovány cyklistické trasy. Na této trase navštívíte staroměstský jezuitský sklep, kde svá vína prezentují vinaři z Klubu přátel vína Staré Město, ve Zlechově se zastavíte ve Vinařství Jakubík. Z Tupes pojedete přes  Velehrad, kde je zastávka ve vinném sklepě Stojanov, na Modrou, kde navštívíte Centrum slováckých tradic, zastavíte se v obecním sklepě, kde svá vína prezentuje Vinařství Modrá a kousek dál je ochutnávka z produkce firmy Jančura rodinné vinařství. Přes kopec přejedete do Jalubí a přes Sušice pak do Kudlovic, kde vás v Kudlovickém vinném žlebu (Hubáčkově uličce) čekají otevřené sklepy Stanislava Dočkala (Víno Dočkal), Františka Hrni (Vinařství Hrad) a Zbyňka Zlámala. Odsud pak přes Babice vede trasa podél Baťova kanálu zpět do Uherského Hradiště, kde se můžete ještě zastavit ve vinotéce Víno Hruška na Mariánském náměstí.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Typ: cyklistická
Délka trasy: 38 km
Převýšení: 340 m
Barva značení: modrá
Start: 10:00
Tričko: na letošní ročník trička NEJSOU k dispozici!

Startovné:
0 Kč

Trasa:
Uherské Hradiště  - Staré Město - Zlechov - Tupesy - Velehrad - Modrá - Jalubí - Sušice - Kudlovice - Babice - Baťův kanál - Uherské Hradiště

Ubytování:
Pokud pojedete z daleka? Ubytujte se v jednom z uherskohradišťských hotelů nebo penzionů. Jejich přehled, včetně kontaktů, naleznete na webu Městského informačního centra Uherské Hradiště www.uherske-hradiste.cz.

Registrace:
22. 9. 2020 - 02. 10. 2020
kytka modra