Na kole vinohrady

Stezka Muškátu moravského

(0)
03. 10. 2020

Na stezce Muškátu moravského vás první zastávka čeká ve Šlechtitelské stanici vinařské v Polešovicích, kde byla tato odrůda vína v roce 1987 vyšlechtěna. Ve vinařské obci Polešovice navštívíte ještě Drobilovo víno, pak trasa pokračuje přes Boršice se zastávkou ve Dvoře pod Starýma horama. Další zastávka je v Buchlovicích, kde navštívíte Vinařství HRad Františka Hrni a Vinařství Jiřího Černého. Odsud pokračujete přes obec Břestek a Tupesy do Zlechova do Vinařství Jakubík. Poté následuje přejezd do Starého Města, kde se zastavíte ve sklepě Radka Fryštáka a taky v jezuitském sklepě, kde svá vína prezentuje Klub přátel vína Staré Město. Na závěr vás v Uherském Hradišti na Mariánském náměstí čeká zastávka ve vinotéce Víno Hruška.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Typ: cyklistická
Délka trasy: 37 km
Převýšení: 240 m
Barva značení: oranžová
Start: 10:00
Tričko: na letošní ročník trička NEJSOU k dispozici!

Startovné:
0 Kč

Trasa:
Uherské Hradiště - Kostelany nad Moravou - Nedakonice - Polešovice - Boršice - Buchlovice - Břestek - Tupesy - Zlechov - Staré Město - Uherské Hradiště

Ubytování:
Pokud pojedete z daleka? Ubytujte se v jednom z uherskohradišťských hotelů nebo penzionů. Jejich přehled, včetně kontaktů, naleznete na webu Městského informačního centra Uherské Hradiště www.uherske-hradiste.cz.

Registrace:
22. 9. 2020 - 02. 10. 2020
kytka modra