Na kole vinohrady Uherskohradišťska

Na kole vinohrady Uherskohradišťska – letos „OPEN“ s cílem podpořit lokální vinaře

První říjnový víkend s námi můžete symbolicky uzavřít cyklostezky na Uherskohradišťsku a podpořit místní vinaře. A to i v souladu s opatřeními, kterým je letos akce maximálně přizpůsobena.

V sobotu 3. října nasedněte na kola a projeďte některou z pěti tras, vyjděte si na pěší procházku nebo se jen tak vydejte za vinaři po regionu. Budou pro vás připraveni u svých sklepů od 10 do 16 hod. Ochutnejte vína ze slováckých vinic, diskutujte s vinaři a kochejte se naší malebnou krajinou po svém.

Tradiční akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska provede po trasách nazvaných podle vinných odrůd – stezka Blatnický Roháč, Muškát moravský a Rulandské bílé. Za poučením a historií se můžete vydat na stezka “Po stopách cisterciáků”. Sadská stezka je pak doporučena pro příznivce pěší turistiky, ale za vinaři na této trase se můžete vydat i na kole. Trasy mají různou délku (12 – 60 km) a náročnost, tu svou si vyberou zdatní i méně zdatní cyklisté.

Letos se akce bude muset obejít bez hromadného startu z Masarykova náměstí, průvodců na trasách a společného zakončení. Stezky nebudou v terénu fyzicky značeny. Budou však součástí mapové aplikace, a to včetně seznamu vinařů. Aplikaci si bude moci každý stáhnout do mobilu. Odkaz získají všichni po odeslání registrace, která je letos ZDARMA.

Podpořme vinaře a vydejte se s námi na kole vinohrady!

 

kytka modra