Na kole vinohrady Uherskohradišťska

Na kole vinohrady Uherskohradišťska

Koncem dubna vždy společně otevíráme na kole či pěšky vinařské cyklostezky v regionu. Za 14 let si symbolické jarní otevírání a podzimní uzavírání oblíbily tisíce cyklistů nejen z Uherského Hradiště či celého Slovácka, ale pravidelně přijíždí cyklisté z Hradce Králové, Zábřehu či Slovenska. Letošní jarní otevírání je PŘESUNUTO na 10. 7. 2021.

Druhou červencovou sobotu s námi můžete symbolicky otevřít cyklostezky na Uherskohradišťsku a podpořit místní vinaře.

V sobotu 10. července nasedněte na kola a projeďte některou z cyklotras, vyjděte si na pěší procházku nebo se jen tak vydejte za vinaři po regionu. Ochutnejte vína ze slováckých vinic, diskutujte s vinaři a kochejte se naší malebnou krajinou po svém.

Tradiční akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska provede po trasách nazvaných podle vinných odrůd – stezka Blatnický Roháč, Muškát moravský a Rulandské bílé. Za poučením a historií se můžete vydat na stezka “Po stopách cisterciáků”. Sadská stezka je pak doporučena pro příznivce pěší turistiky, ale za vinaři na této trase se můžete vydat i na kole. Trasy mají různou délku (12 – 60 km) a náročnost, tu svou si vyberou zdatní i méně zdatní cyklisté.

Podpořme vinaře a vydejte se s námi na kole vinohrady!

 

kytka modra