Na kole vinohrady

Stezka Blatnického Roháče

(0)
03. 10. 2020

Trasa je nazvaná podle vína Blatnický Roháč, což je cuvée z Ryzlinku rýnského, Rulandského bílého a Sylvánského zeleného a jeho název je odvozený od známé blatnické viniční trati Roháče. Proto vás tato trasa zavede až do Blatnice pod sv. Antonínkem. Po cestě vás čeká několik vinařských zastávek - první v Kunovicích v Areálu Jízdy králů, kde bude s vínem nachystán Pavel Hašek, v Hluku navštívíte sklepy Arcibiskupského zámeckého vína Kroměříž. Další zastávka je v Blatničce, kde na vás čekají ve vinotéce Víno Hruška a následuje přejezd do Blatnice pod sv. Antonínkem, kde jsou hned dvě zastávky – nejdříve v Penzionu Blatnice a vinařství Pavla Hrušky, poté ve stylové vinařské búdě Jana Cíchy. Kolem kaple sv. Antonínka a přes Ostrožskou Lhotu a Kunovský les se vrátíte zpět do Uherského Hradiště.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Typ: cyklistická
Délka trasy: 67 km
Převýšení: 455 m
Barva značení: žlutá
Start: 10:00
Tričko: na letošní ročník trička NEJSOU k dispozici!

Startovné:
0 Kč

Trasa:
Uherské Hradiště - lesopark Kunovský les - Kunovice - Ostrožská Nová Ves - Ostrožská Lhota - Hluk - Boršice u Blatnice - Blatnička - Blatnice pod Sv. Antonínkem - Ostrožská Lhota - Ostrožská Nová Ves - Uherské Hradiště

Ubytování:
Pokud pojedete z daleka? Ubytujte se v jednom z uherskohradišťských hotelů nebo penzionů. Jejich přehled, včetně kontaktů, naleznete na webu Městského informačního centra Uherské Hradiště www.uherske-hradiste.cz.

Registrace:
22. 9. 2020 - 02. 10. 2020
kytka modra