Filmové natáčení na Slovácku - Tichý společník

Filmové natáčení na Slovácku – Tichý společník

Během září a října 2019 probíhalo na území Slovácka natáčení tragikomedie „Tichý společník“. V novém filmu si vedle českých hvězd, jako je Bolek Polívka, Klára Issová nebo Ondřej Malý, měli možnost zahrát také místní obyvatelé.

Stalo se tak, když produkce nabídla komparzní role. Režisérem filmu je Pavel Göbl, rodák ze Slovácka. Ve filmu se má projevit dokonce Slovácké nářečí, a tak pro nás bude jistě zajímavé poslechnout si, jak se jej hercům podařilo podat.

Námět filmu je lehce kontroverzní – v obci vyvstane problém v podobě téměř plného hřbitova, kolem kterého není žádný volný pozemek. Urny nepřipadají v úvahu, neboť obyvatelstvo je silně věřící. Se zajímavým návrhem řešení vzniklé situace přijde lesní dělník a hrobník Miroslav Malina, tak trochu obecní pobuda. Jaký měl nápad? To se dozvíme příští rok v kině. Nedočkaví se prozatím mohou alespoň zajet podívat do Bystřice pod Lopeníkem, kde aktuálně probíhá výstava fotografií z natáčení.

„Natáčelo se v Bystřici pod Lopeníkem, Bánově, Komni, v Březové, Vápenici, Lopeníku, Lidečku a v Uherském Brodě,“ upřesnila Magdaléna Hladká ze Zlín Film Office. Zlín Film Office jsou neziskovou společností, která funguje jako "spojka" mezi filmaři a Zlínským krajem.

Děkujeme tedy této spojce, že pomáhá dostávat do filmu i Slovácko!

Realizační tým:

  • PRODUCENT: Czech FILM s.r.o. (Přemysl Klimsza, Tomáš Bělohradský)
  • KOPRODUCENT: LOVE.FRAME (Vojtěch Frič) BONTONFILM studios (Ondřej Kulhánek),Wet Cat Pictures s. r. o. (Pavel Göbl, Adéla Wernerová), Česká televize (Jiřina Budíková)
  • AUTOR a REŽIE: Pavel Göbl (Uherský Brod)
  • KAMERA: Jan Horáček (Zlín)
  • ARCHITEKT: Roman Švejda (Uherský Ostroh)
  • KOSTÝMY: Laďka Koukalová
  • ZVUK: Tomáš Bělohradský Sound4film
  • HUDBA: Antonín Veselka (Uherský Brod)
  • DRAMATURGIE: Jan Gogola (Uherské Hradiště, Velehrad)

Může vás také zajímat:

09. 12. 2019
Adventní chvíle si můžete kromě punče zpříjemnit také adventním speciálem z Jarošovského pivovaru
Vznik pivovaru v Jarošově se datuje již od roku 1688. Od té doby prošla výroba mnoha fázemi, střídali se majitelé, sládci, výroba klesala a zase vzrůstala.…
29. 11. 2019
BETLÉM V KOVOZOO UŽ PODRUHÉ
Od 30. listopadu až do 5. ledna 2020 si návštěvníci KOVOZOO ve Starém Městě opět mohou prohlédnout originální dřevo-kovový betlém umístěný tentokrát na pódiu v…
28. 11. 2019
Vánoční dárky v tradičním pojetí nadchnou
Vánoce jsou za dveřmi. Pro většinu z nás je advent obdobím příjemných pocitů těšení, radosti, očekávání, setkání s blízkými a milých překvapení. A pokud by…
kytka modra