Filmové natáčení na Slovácku - Tichý společník

Filmové natáčení na Slovácku – Tichý společník

Během září a října 2019 probíhalo na území Slovácka natáčení tragikomedie „Tichý společník“. V novém filmu si vedle českých hvězd, jako je Bolek Polívka, Klára Issová nebo Ondřej Malý, měli možnost zahrát také místní obyvatelé.

Stalo se tak, když produkce nabídla komparzní role. Režisérem filmu je Pavel Göbl, rodák ze Slovácka. Ve filmu se má projevit dokonce Slovácké nářečí, a tak pro nás bude jistě zajímavé poslechnout si, jak se jej hercům podařilo podat.

Námět filmu je lehce kontroverzní – v obci vyvstane problém v podobě téměř plného hřbitova, kolem kterého není žádný volný pozemek. Urny nepřipadají v úvahu, neboť obyvatelstvo je silně věřící. Se zajímavým návrhem řešení vzniklé situace přijde lesní dělník a hrobník Miroslav Malina, tak trochu obecní pobuda. Jaký měl nápad? To se dozvíme příští rok v kině. Nedočkaví se prozatím mohou alespoň zajet podívat do Bystřice pod Lopeníkem, kde aktuálně probíhá výstava fotografií z natáčení.

„Natáčelo se v Bystřici pod Lopeníkem, Bánově, Komni, v Březové, Vápenici, Lopeníku, Lidečku a v Uherském Brodě,“ upřesnila Magdaléna Hladká ze Zlín Film Office. Zlín Film Office jsou neziskovou společností, která funguje jako "spojka" mezi filmaři a Zlínským krajem.

Děkujeme tedy této spojce, že pomáhá dostávat do filmu i Slovácko!

Realizační tým:

  • PRODUCENT: Czech FILM s.r.o. (Přemysl Klimsza, Tomáš Bělohradský)
  • KOPRODUCENT: LOVE.FRAME (Vojtěch Frič) BONTONFILM studios (Ondřej Kulhánek),Wet Cat Pictures s. r. o. (Pavel Göbl, Adéla Wernerová), Česká televize (Jiřina Budíková)
  • AUTOR a REŽIE: Pavel Göbl (Uherský Brod)
  • KAMERA: Jan Horáček (Zlín)
  • ARCHITEKT: Roman Švejda (Uherský Ostroh)
  • KOSTÝMY: Laďka Koukalová
  • ZVUK: Tomáš Bělohradský Sound4film
  • HUDBA: Antonín Veselka (Uherský Brod)
  • DRAMATURGIE: Jan Gogola (Uherské Hradiště, Velehrad)

Může vás také zajímat:

03. 7. 2020
Památkové domky Slovácka přilákaly na 3000 turistů
O minulém víkendu 27. - 28. 6. proběhl šestý ročník Víkendu památkových domků. Akce má za cíl podpořit menší turistické cíle a malé obce Slovácka.…
02. 7. 2020
Muzeum po rozsáhlé rekonstrukci odhaluje tajemství Langobardů
Po třech letech znovu otevřelo Vlastivědné muzeum v Kyjově a kromě modernizace dřívějších expozic je největší novinkou velký prostor věnovaný germánskému kmenu Langobardů. Právě v…
01. 7. 2020
Prodloužený víkend za dveřmi: Skanzen Rochus zve na komentované prohlídky.
Přírodní park a muzeum v přírodě - to je lokalita Rochus, tyčící se nad královským městem Uherské Hradiště, v části Mařatice. Pro nadcházející víkend si…
kytka modra