CZ EN DE PL

Předprodej slovácké kuchařky se chýlí ke konci

Předprodej slovácké kuchařky se chýlí ke konci

Ještě pár dnů máte příležitost objednat si oba díly Kuchařky tradičních pokrmů na Slovácku. Navíc za zvýhodněné ceny. Ještě jste o těchto kuchařkách neslyšeli? Oba díly zmizely z prodejích pultů již před lety. Co však nemizelo byl zájem veřejnosti. Tým Regionu Slovácko se proto rozhodl rozběhnout projekt reedice. Už několik měsíců tak probíhají přípravné práce, korektury, úpravy, focení i vaření. V dubnu byl pak zahájen předprodej, který bude k poslednímu červnu ukončen.

První díl kuchařky spatřil světlo světa již v roce 2010. Kniha je dělena na kapitoly dle jednotlivých částí Slovácka. Nové vydání bude obohaceno barevnými fotografiemi. Ty byly pořízeny ve Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti a záměrem bylo především vystihnout atmosféru tradiční slovácké kuchyně aneb jak to asi mohlo vypadat v kuchyních dříve, když k vaření stačilo pár běžných surovin a základní kuchyňské vybavení.

Druhý díl kuchařky vyšel v roce 2014. Nové vydání se od toho původního nebude lišit tak výrazně, jako v případě prvního dílu, těšit se ale můžete například na novou titulní stranu. Kuchařka není dělena dle etnografických oblastí, jako tomu bylo v případě prvního dílu, ale dočtete se o typických surovinách a o pokrmech, které se připravovaly pro určité příležitosti, dle ročního období a svátků. Obě knihy dohromady čítají celkem 250 receptů.

Objednejte si svou kuchařku i vy! Jen do 30. 6. 2021. Jedná se o předprodej, knihy budou distribuovány od září tohoto roku.

Veškeré další informace naleznete na webu Regionu Slovácko – www.slovacko.cz/slovackakucharka. Tam také probíhá samotný předprodej a pořídíte zde i šikovné a stylové pomocníky do kuchyně k vaření, pečení či servírování.

Může vás také zajímat:

14. 1. 2022
Rok 2021 z pohledu turistických cílů Slovácka
Uplynulý rok představoval zatěžkávací zkoušku snad pro všechny sektory hospodářství a nejinak je tomu v cestovním ruchu. Zvážíme-li vedle přítomnosti pandemie také červnové neštěstí v podobě tornáda…
10. 1. 2022
Vinaři Slovácka už naplánovali na rok 2022 desítky akcí
Vinařští turisté chystající se na Slovácko už mohou plánovat konkrétní termíny pro tuto sezónu. A ta startuje tradičně už v dubnu, kdy první spolky zvou…
07. 1. 2022
Od Zoo Hodonín lze nově pěšky i na kole přes novou lávku na Mutěnice, Dubňany či Dolní Bojanovice
Bez obavy o svou bezpečnost se mohou už vydat z Hodonína pěší i cyklisté mířící od zoologické zahrady do oblíbených stezek přilehlého lesa nebo dál,…
kytka modra