MUZEUM, GALERIE, PAMÁTKY, KULTURA, NEVŠEDNÍ ZÁŽITKY, TURISTIKA

Človíčkova stezka

(0)
Salašská 2182
Staré Město, 68603

Unikátní muzeum sportu včetně dřevěného hřiště pod širým nebem. Je součástí Sportparku Rybníček Staré Město.

Jednoho dne se pravěký Človíček postavil ze čtyř končetin na dvě a začal běhat, skákat, šplhat a házet... A najednou se z jeho snahy o lov či sběr, zkrátka zajištění potravy, staly sportovní disciplíny, které dnes obdivuje celý svět.

Tedy... ono to nebylo tak najednou. Vydejte se s Človíčkem za báječným dobrodružstvím, které se jmenuje historie sportu, a zjistěte, jak to všechno začalo, pokračovalo a jak vypadá sport dnes. Průvodcem vám bude právě náš maskot, sympaťák Človíček.

Děti do 10 let budou (kromě Človíčka) potřebovat ještě i starší doprovod, a to nejen kvůli čtení cedulí a zaznamenávání výsledků na kartičku, ale i bezpečnosti. Dětské kočárky členitou stezkou bohužel neprojedou, ale miminko v šátku, nosítku nebo na rukou není problém.

Človíčkova stezka je perfektním doplňkem předškolní i školní výchovy, a to nejen dějepisu a tělocviku, ale poskytne dětem širší pohled na historii, sport a pohyb. Pro školky, školy a větší skupiny rádi zajistíme příjemného průvodce, pokud si zavoláte předem.

Jsme Sportpark Rybníček a naším cílem je naučit děti lásce ke sportu, pohybu a zdravému životním stylu. Právě proto vznikla Človíčkova stezka, unikátní kombinace muzea sportu a aktivního trávení volného času dětí. Chceme ukázat malým človíčkům i jejich hravým rodičům, co je podstatou sportu, a to nejen jako vrcholového fyzického výkonu.

Součástí Sportparku Rybníček je i další zázemí pro děti - oblíbené Pumpáliště, pískoviště, domeček, vozítka i vnitřní koutek v restauraci.

KONTAKT
OTEVÍRACÍ DOBA

DENNĚ
Duben - květen: 10:00 - 17:00
Červen - srpen: 9:00 - 18:00
Září - říjen: 10:00 - 17:00
Zimní měsíce dle dohody

VSTUPNÉ

Velký člověk 50,- Kč
Malý človíček (do 15 let) 40,- Kč
1 velký člověk a 1 malý človíček 80,- Kč
Rodina (2 velcí a 3 malí človíčci) 160,- Kč
Studenti a senioři 50,- Kč
Človíčci do 3 let zdarma

PRO SKUPINY NAD 15 OSOB: Spousta človíčků znamená hodně radosti. Aby byla ještě větší, pro skupiny, školky a školy máme speciální cenovou nabídku: 30 Kč za malého človíčka, dospělý doprovod zdarma.
Možnost po předchozí domluvě dohodnout průvodce.

kytka modra