CZ EN DE PL

Nejmilejší dárky pořídíte na Slovácku

Nejmilejší dárky pořídíte na Slovácku

Po roční pauze se opět setkáme s výrobci, které spojuje láska k řemeslu, poctivost při výrobě a důraz na tradice. Přehlídka Slovácko v tradici se koná tuto sobotu 20. listopadu na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Těšit se můžeme na jarmark, ukázky řemesel, regionální speciality i folklorní program.

Namísto historických prostor Reduty ožijí venkovní prostory Masarykova náměstí v Uherském Hradišti v sobotu v 10.00 hodin ráno. V dřevěných domcích a stáncích v bezpečné vzdálenosti v prostoru celého náměstí bude se svým zbožím na dvě desítky prodejců. Všechny spojuje jediné – jsou certifikovanými výrobci a držiteli značky Tradiční výrobek Slovácka. Kdo tuto značku zná, tak už ví, že zaručuje především kvalitu výrobků, jejich jedinečnost a originalitu. Důležitá je také vazba s územím Slovácka i jeho tradicemi.

Dárky pro každou příležitost

Pokud právě plánujete, čím potěšit své blízké pod stromeček, přijďte se inspirovat. Na Masarykově náměstí pořídíte jak dárky pro potěchu oka, tak věci praktické pro denní užívání a samozřejmě také dárky chutné a voňavé.  Budou zde výrobci keramiky, ošatek a košíků, ale také švadleny krojů a krojových doplňků. Chystáte se na pečení perníčků? Stavte se u stánku s dřevěnými formami. Plánujete si letos doma založit vlastní betlém? Začít můžete pořízením panenek z kukuřičného šustí. Nebo raději betlém ze včelího vosku? Přiveze jej jeden ze včelařů a pod jeho vedením si budete mít také možnost vyrobit si vlastní svíčku, ta vůně včelího vosku je neodolatelná!

K zakousnutí zvolte některou z regionálních specialit, třeba vdolečky nebo voňavé perníčky. Nevíte si rady, co pořídit někomu, jehož vkus zatím moc neznáte? I pro vás máme řešení, lahvinka poctivého sirupu, sklenice povidel nebo přírodní mast z chřibských bylinek ještě nikoho neurazily!

A co náš modrý poklad – modrotisk? Ani ten nebude chybět. Zastoupen bude tradičně v pojetí Strážnického modrotisku, ale i v pojetí moderním. Na přehlídce se totiž představí také dva zástupci nové, partnerské značky Slovácko regionální produkt.  Její nositelé často kombinují tradiční styl s tím současným.

Bude taky folklor

Kromě krásného zboží se můžeme těšit i na pestrý doprovodný program. Celým dnem nás provede moderátorka Tereza Habartová.  Ve folklorní části programu nás svým zpěvem, hrou a tancem potěší cimbálová muzika Falešnica, dětský folklorní soubor Omladinka a cimbálová muzika Vinár. Hlady taky nebudeme. Občerstvení v tradičním pojetí bude na náměstí zajištěno, stejně jako pohárek vína, v případě zimy pak teplý a voňavý svařák.

Navštíví nás i starosta města Uherské Hradiště a předseda správní rady Regionu Slovácko Ing. Stanislav Blaha, aby předal certifikáty novým výrobcům – držitelům značky Tradiční výrobek Slovácka. „Rodina“ těchto výrobců se od roku 2020, kdy se přehlídka s předáním certifikátů konat nemohla, rozrostla celkem o šest členů.

Čeká nás zkrátka příjemná předadventní sobota, tak si ji přijďte užít s námi!

 

 

Kontakt:

Veronika Šarátková

+420 738 525 231

tradicnivyrobek@slovacko.cz

www.tradicnivyrobek.cz

www.facebook.com/TradicniVyrobekSlovacka

Přehlídka Slovácko v tradici je spolufinancována Zlínským krajem.

Může vás také zajímat:

26. 11. 2021
Záhadný betlém nemá majitele a na svou první výstavu čekal od 90. let
Nikdo neví, kde se vzal, nikdo neví, z čeho je vyrobený. Záhadný betlém v hodonínském kulturním domě čekal více než dvacet let na svou první výstavu. Můžete…
16. 11. 2021
Sledujte VIDEO: V Hodoníně je nyní k vidění unikátní vědecký exponát
Jako centrum vědy se prezentuje Jihomoravský kraj a Brno v Dubaji při aktuální světové výstavě EXPO. Kopie jednoho z vystavených exponátů právě nyní navštívila Hodonín.…
08. 11. 2021
All exclusive
Prostory Galerie Slováckého muzea ožijí novými projekty Po delší časové odmlce opět ožijí prostory Galerie Slováckého muzea novými výstavními projekty. Ve čtvrtek 11. listopadu v 17.00…
kytka modra