CZ EN DE PL

Rakouští novináři ochutnali Slovácko

Rakouští novináři ochutnali Slovácko

Napříč celým Slováckem podél Baťova kanálu projeli na kole rakouští novináři. Ochutnali víno, lokše či oskeruše, vyzkoušeli si sjezd na singletrailu, nahlédli do tajů modrotisku, proškolili se i v oblékání lidového kroje.

Na připravená elektrokola nasedli v Petrově u sklepů Plže. Jejich cesta pak vedla přes modrotiskovou dílnu ve Strážnici na Salaš Travičná za oskerušemi. Sjeli si singletrail Lipinku a pak už následoval přesun na nocování v Ostrožské Nové Vsi v hotelu U Racka.

Druhý den se projeli do přístavu v Uherském Ostrohu. Tam je čekala plavba lodí Ad Fontes do Veselí nad Moravou, kde znovu nasedli na kola a projeli se na ochutnávku vína do blatnických búd. Odtud vedla jejich cesta přes svatého Antonínka znovu do Ostrožské Nové Vsi, kde si prohlédli areál Slováckého dvora a ochutnali burčák. To už ale museli uhánět do Uherského Hradiště, kde je čekal v hotelu Koníček večer plný snoubení jídla a vína a užili si i večerní procházkou s průvodcem centrem města.

Třetí den je čekal příjemný program plný tradic a folkloru ve Skanzenu Rochus a na závěr zjistili v Kovozoo, že i firma zpracovávající odpad může provozovat unikátní turistický cíl plný uměleckých děl.

Výlet pro rakouské novináře připravila národní agentura CzechTourism spolu s centrálami cestovního ruchu z Brna a Zlína. Průvodci na kole i pěšky jim byli zástupci Turistické asociace Slovácko a Regionu Slovácko. Novináři odjížděli spokojeni, takže se teď už můžeme jen těšit na příznivé články v rakouských novinách a časopisech nebo v rakouských rádiích.

Zdeněk Šmýd

Může vás také zajímat:

19. 10. 2021
Podzim na Rochusu bude patřit stromům a dřevu
Ve vzduchu je cítit vůně podzimu a nám tak začíná čas teplých svetrů, čajů v termosce i procházek v přírodě. Přijďte si do Parku a…
19. 10. 2021
Dochovaný velkomoravský kostel má nový „kabát“
Kostel sv. Markéty Antiochijské sice neleží na Slovácku, ale je tak úzce spjat s historií Slovácka jako málokterá památka na Slovensku. Kostel z 9. století stojící…
18. 10. 2021
Magické datum 11.11. se blíží. Slovácko otevře Svatomartinská vína opět slavnostně
Někteří vinaři na Slovácku ještě finišují s vinobraním, ale mnozí už hlásí hotovo. Rané odrůdy se přitom už pomalu chystají na plnění do láhví, aby…
kytka modra