CZ EN DE PL

Cyklostezky symbolicky uzavřeme 9. října

Cyklostezky symbolicky uzavřeme 9. října

Vydejte se s námi druhý říjnový víkend do vinohradů Uherskohradišťska symbolicky uzavřít zdejší cyklostezky. Připraveny budou čtyři cyklistické a jedna pěší trasa, které nás provedou napříč celým regionem. Užijte si krásný podzimní den, s výhledy na malebnou krajinu Slovácka za ochutnávání místního vína i pochutin. 16. ročník Na kole vinohrady Uherskohradišťska je tady!

Tato tradiční akce se každým rokem těší návštěvnosti nejen z řad obyvatel Slovácka. Přijíždí sem příznivci zdravého pohybu a dobrého vína doslova ze všech koutů republiky. Není divu, nabídka je každoročně velmi pestrá. Letos budeme mít možnost ochutnat vína od více než 20 vinařů na 45 vinařských zastávkách. K ochutnávkám vína budou připraveny také krajové pochutiny v podobě škvarkovky, slaniny, sýrů i kyselice. „Návrat ke společenským, kulturním a sportovním akcím vnímám velmi pozitivně. Podzim na Slovácku jsme zahájili vesměs folklorně a tradičně Slováckými slavnostmi vína a Slováckým festivalem chutí a vůní. Na kole vinohrady zase spojuje zdravý pohyb i vinařskou kulturu. Region ožívá i mimo letní sezónu, a to je dobře,“ svěřil se Ing. Stanislav Blaha, předseda správní rady Regionu Slovácko.

Registrace předem

Každý rok se pořadatelé snaží udělat maximum pro pohodlí všech, proto je v rámci posledních ročníků například možné registrovat se předem a vyhnout se tak frontám a čekání v samotný den akce. Registrace probíhají již od poloviny září na webu Slovácka. Díky tomu organizátoři doufají v hladký průběh příprav i celého dne.

Registrace je snadná. Na webu www.slovacko.cz/nakolevinohrady si vybereme, na jakou se vydáme trasu. Po pár dalších kliknutích a uhrazení 150 Kč máme hotovo. Registrační poplatek zahrnuje pásku na ruku pro zvýhodněné degustace na vinařských zastávkách, brožuru s mapou a popisky tras, slosovatelný kupón do odpolední tomboly, pohárek vína či nealko nápoj po návratu na náměstí. Na tomto webu pořídíte také stylové cyklistické triko za zvýhodněnou cenu.

Pro ty, kteří se rozhodnou na poslední chvíli, budou registrace probíhat ještě těsně před starty v den konání akce, tedy od 8.00 do 9.30 hodin na Masarykově náměstí. Pak už za výstřelu starosty města Uherské Hradiště vyrazí do terénu první skupina, následovaná těmi dalšími, aby nejpozději v 10 hodin byli již všichni „v sedle“ na zvolené trase.

Kdo to povede?

Mezi traséry a v odpoledním programu se nově objeví dvojice cyklistických nadšenců, kteří letos v létě objeli Českou republiku na kole – Eva Klementová a Tomáš Soják. Kdo by chtěl následovat jejich nadšení, nechť zvolí trasu Blatnického Roháče. Trasu Muškátu moravského povedou ostřílení traséři Ilona Družbíková Hampalová a Zdeněk Družbík. Stezkou Rulandského bílého nás provede nadšená dvojice Martina Hrubošová s Janou Březinovou ze Střediska volného času Klubko. Po stopách cisterciáků (varianta cyklo) se s námi vydá historička Blanka Rašticová, jejíž výklad vás chytne za srdce. Podpoří ji manžel Bernard Raštica. Pěší skupinku si pod svá křídla vezme duo Jitka Zálešáková a Veronika Šarátková.

Odpolední dojezd směřuje zpět na Masarykovo náměstí, kde bude od 16.00 do 18.00 hodin připraven malý vinný trh, k poslechu zahraje cimbálová muzika Oskoruša a proběhne losování tomboly.

Registrace, podrobnosti k trasám, kontakty a další potřebné informace najdete na www.slovacko.cz/nakolevinohrady a také na telefonu 572 525 525 nebo emailu mic@uherske-hradiste.cz.

Akce Na kole vinohrady je součástí seriálu akcí Krajem vína a za finanční podpory města Uherské Hradiště a Vinařského fondu ji pořádá Region Slovácko, sdružení pro rozvoj cestovního ruchu ve spolupráci s Městským informačním centrem.

 

Kontakt

Bc. Hana Patková, +420 605 203 053, patkova@uherske-hradiste.cz

Může vás také zajímat:

19. 10. 2021
Podzim na Rochusu bude patřit stromům a dřevu
Ve vzduchu je cítit vůně podzimu a nám tak začíná čas teplých svetrů, čajů v termosce i procházek v přírodě. Přijďte si do Parku a…
19. 10. 2021
Dochovaný velkomoravský kostel má nový „kabát“
Kostel sv. Markéty Antiochijské sice neleží na Slovácku, ale je tak úzce spjat s historií Slovácka jako málokterá památka na Slovensku. Kostel z 9. století stojící…
18. 10. 2021
Magické datum 11.11. se blíží. Slovácko otevře Svatomartinská vína opět slavnostně
Někteří vinaři na Slovácku ještě finišují s vinobraním, ale mnozí už hlásí hotovo. Rané odrůdy se přitom už pomalu chystají na plnění do láhví, aby…
kytka modra