Česky English Deutsch Polski

Na Slovácku otevřou návštěvníkům své ateliéry malíři, sochaři či řezbáři

Na Slovácku otevřou návštěvníkům své ateliéry malíři, sochaři či řezbáři

Ne každý má možnost navštívit osobně v ateliéru malíře, sochaře, grafiky, keramiky nebo šperkaře. Na jihu Moravy to ale jednou v roce možné je a dveře se nezavřou před žádným návštěvníkem. Je to v Den otevřených ateliérů (DOA) a tato akce je letos na programu 25. a 26. září.

Na Slovácku si můžete letos vybrat ze šestnácti výtvarníků, sedmi lidových umělců a speciální nabídku si pro tento víkend připravilo i Vlastivědné muzeum v Kyjově a Galerie výtvarného umění v Hodoníně. Můžete navštívit modrotiskovou dílnu, výrobce cimbálů, malíře, řezbáře i sochaře nebo keramiky. Vybrat si můžete ze seznamu ZDE.

DOA nabízí všem, kteří mají zájem, bez ohledu na věk, pohlaví, vzdělání nebo zájmy, jedinečnou příležitost osobně se setkat s výtvarníky a umělci a nahlédnout přímo do míst, kde umělecká díla vznikají.  Zvláště je pak určena pro ty, kteří chtějí poodhalit taje řemeslného zpracování výtvarného materiálu a které zajímá nejen výsledné výtvarné dílo, ale i magický průběh jeho zrození. Poslední zářijový víkend, tak může být příjemným výletem a setkáním s tvořivými lidmi nebo relaxací při vnímání vizuální rozmanitosti děl profesionálů či neškolených tvůrců. Celá akce je pro návštěvníky zcela zdarma, není třeba se registrovat ani ohlašovat, je třeba pouze přijít.

DOA se v roce 2021 podruhé uskuteční v novém grafickém kabátě, tentokrát pod organizačním vedením Jihomoravského kraje a za odborného dohledu Galerie výtvarného umění v Hodoníně, která je jeho jedinou příspěvkovou organizací zaměřenou výlučně na sbírky výtvarného umění.

Podobně jako Slovácko nabízí otevřené dveře i umělci na Pálavě, Brněnsku nebo Znojemsku. Kompletní informace o akci najdete ZDE.

Může vás také zajímat:

24. 9. 2021
Máte doma historické vozidlo? Pochlubte se! Sraz veteránů v KOVOZOO
Srdečně Vás zveme na akci SRAZ VETERÁNŮ v KOVOZOO Staré Město, která se uskuteční v neděli 3.10.2021 od 9:00 hodin. Přijďte si užít krásný den ve…
20. 9. 2021
Do Hodonína dorazili šimpanzi z Brna. Rozšíří dočasně místní šimpanzí tlupu
Šimpanzí rodinka v Hodoníně se rozšířila. Od dnešního dne je v Zoo Hodonín umístěna skupinka ze Zoo Brno. Získala azyl po dobu rekonstrukce jejich domova. Brněnská skupinka…
10. 9. 2021
Slovácký gastrofestival letos zachutná po medu a ořeších
Všichni příznivci slovácké kuchyně, dobrého jídla, pití a zábavy netrpělivě očekávají sobotu 25. září. Ve Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti se uskuteční 7. ročník Slováckého festivalu chutí…
kytka modra