Navzdory tornádu. Vinaři z Mikulčic uspořádají Otevřené sklepy

Navzdory tornádu. Vinaři z Mikulčic uspořádají Otevřené sklepy

Ani tornádo nezastavilo mikulecké vinaře. Přestože se mnozí z nich stále ještě potýkají s následky ničivého živlu, rozhodli se dodržet termín konání akce Otevřené sklepy Mikulčice naplánované na 21. srpna 2021.

Hlavní program bude probíhat u historického lisu symbolicky u sochy patrona všech vinařů sv. Urbana, ochutnávky se uskuteční ve sklepních uličkách „Čertovka“, „U myslivecké chaty“ a v Těšických búdách. K přemísťování mezi sklepy budou, jako každoročně, zajištěny koňské povozy. O hudební doprovod se postará putující Neoveská cimbálová muzika, večer od 20 hodin pak cimbálová muzika Vojara.

„Letošní ročník Otevřených sklepů jsme začali připravovat v polovině května. Do našich plánů ale krutě zasáhlo ničivé tornádo, které na Mikulčice udeřilo 24. června 2021,“ říká Ing. Jakub Bartoník z rodinného vinařství BARTONIK a jeden ze spolupořadatelů akce. „V první chvíli jsme samozřejmě chtěli letošní ročník zrušit. Nakonec jsme se ale rozhodli, že to bude i naše forma poděkování těm, kteří nám pomohli a podporovali nás,“ doplňuje Bartoník.

Jen možnosti ubytování v obci budou stále omezené. I proto pořadatelé zajistí kemp pro karavany či stany na okraji obce. Podařilo se také domluvit svozové autobusy ze všech okolních obcí.

Více informací včetně předprodeje vstupenek najdete ZDE.

V této souvislosti je jistě dobré zmínit i to, že v uplynulých dnech se návštěvníkům znovu za obcí otevřelo hojně vyhledávaný areál Slovanského hradiště.

Může vás také zajímat:

29. 7. 2021
Slovácko pomáhá: Morava run
14. a 15. srpna 2021 vypukne Morava Run - běžecká štafeta na 270 km napříč Moravou. Účastnit se jí bude také skupinka amatérských běžců ze…
22. 7. 2021
Zoo před otevřením hlásí nová mláďátka
Zoo Hodonín po ničivém tornádu konečně otvírá. Přijít můžete už 31.7. Uzavřeny ale zůstávají pavilony ptactva a akvárií a dětské hřiště. Zahrada navíc hlásí nová…
21. 7. 2021
Svatovavřinecké slavnosti začnou o den dřív Ondrášem a skončí tradičně děvčaty v chlapeckých krojích
Hodonín opět zažije v úvodu srpna dny plné folkloru, historie, vína i dobrého jídla. Ovšem s novinkou – tradiční Svatovavřinecké slavnosti nebudou jen od pátku…
kytka modra