Červen na Slovácku už bude plný vinařských akcí otevřených sklepů

Červen na Slovácku už bude plný vinařských akcí otevřených sklepů

Vinaři na Slovácku do toho jdou už naplno. Ohlašují další potvrzené termíny pro své tradiční červnové akce. První letní měsíc bude ve znamení otevřených sklepů.

Už 5. a 6. června to budou koronavirově upravené Vinné trhy Čejkovice, které s podtitulem …u vinaře v okýnku rozptýlí návštěvníky mezi 28 míst v obci. Vybírat bude možné z více než dvou set vzorků. Více o akci ZDE.

Další dva víkendy budou patřit Kyjovsku. Dne 12.6. uspořádají svou akci otevřených sklepů přímo kyjovští vinaři. Současně s nimi budou mít koštovací procházky ve vinicích vinaři v Hovoranech. O týden později 19. a 20.6. zavítá do regionu akce Nadace Partnerství: Festival otevřených sklepů. Jak je zvykem, nabídka bude vhodná hlavně pro koštující cyklisty, ale kyvadlová doprava bude k dispozici i těm, kterým se šlapat do pedálů nebude chtít. Dveře svých sklepů a búd otevře třicítka vinařů v Kyjově, Miloticích, Vlkoši, Vracově a Bzenci. Těšit se můžete i na doprovodný program. Více o akci ZDE.

Na 20.6. ohlásili svou tradiční akci i vinaři z Nového Poddvorova, i když už dali vědět, že večerní kulturní program letos nebude.

Doufejme, že díky lepšící se epidemické situaci se brzy budou objevovat i další potvrzené termíny. Na konci června by to mohly být otevřené sklepy v prušáneckých Nechorách nebo ochutnávka vín ždánických vinařů v tamním zámeckém parku.

Zdeněk Šmýd

Může vás také zajímat:

21. 6. 2021
Vydejte se i letos do vinohradů Uherskohradišťska
Namazat pod koleny, nafoukat kola, naleštit koštovku! V sobotu 10. 7. se na Masarykově náměstí opět potkají na kole, koloběžkách i pěšky příznivci zdravého pohybu a…
18. 6. 2021
Do Leteckého muzea v Kunovicích se vrátí legendární Čmelák
Do expozice Leteckého muzea v Kunovicích se brzy vrátí legendární letoun Z-37 Čmelák. V Kunovicích vyráběné zemědělské letadlo, známé například z filmu Vesničko má středisková,…
17. 6. 2021
KOVOZOO přichází s další novinkou
Do barevné mozaiky zážitků s názvem KOVOZOO brzy přibude nový, tradiční, kouřem začouzený – ZÁŽITKOVÁ KOVÁRNA. Přípravy kovárny trvaly téměř 2 roky a nyní již spějí…
kytka modra