Na jih i východ Moravy se turisté rádi vracejí a letos tam strávili v průměru více nocí

Na jih i východ Moravy se turisté rádi vracejí a letos tam strávili v průměru více nocí

Celá republika zaznamenala letos propady v cestovním ruchu. Kdo nejvíc? Kolik? Jak to vypadá teď na podzim? A co náš region? Na tyto otázky odpovídá velmi zajímavě nejnovější sada statistik vydaných agenturou Czech Tourism na serveru Tourdata.

Můžeme z nich kromě jiného vyčíst pozitiva. A to, že zahraniční turisté u nás v průměru přenocují více dnů, což je ukazatel, který posledních deset let pomalu ale jistě stále klesal. Letos se dostal zpět na úroveň roku 2013 na 3,87 nocí v průměru. Ve Zlínském kraji je to dokonce 4,1 nocí, v Jihomoravském kraji pak 3,4 (více se lze dočíst ZDE).

Na rozdíl od některých krajů Jihomoravský kraj i Zlínský kraj nemají žádnou dominantní aktivitu, kvůli které sem turisté jezdí. Oba kraje mají nabídku pestře zastoupenou mnoha zájmovými oblastmi. Možná i proto cca 90% návštěvníků letos náš kraj navštívilo už opakovaně (více se lze dočíst ZDE).

Nově zveřejněná data pracují i s výzkumy a ukazují například, kolik lidí plánovalo nebo plánuje v kterém kraji nyní na podzim trávit volný čas. Po Jihočeském kraji je hned druhý v ČR Jihomoravský kraj. Zlínský kraj se dělí o 8. až 11. místo (více se lze dočíst ZDE).

Czech Tourism zveřejnil i predikce podle objednávek na rezervačních systémech a ukazuje se, že i přes koronavirovou krizi si lidé objednávají pobyty na období Vánoc a Silvestra. V některých oblastech je už obsazenost na tuto dobu až 80% ubytovacích kapacit. V tomto bohužel Jihomoravský kraj i Zlínský kraj pokulhávají. Vykazují obsazenost 60%, respektive 55%. Nejvyšší zájem o přenocování je pak u nás v regionu i v celé republice 28. prosince (více se lze dočíst ZDE).

A pokud vás zajímá, ze kterých zemí přijelo do ČR kolik turistů, pak si klikněte ZDE.

Může vás také zajímat:

20. 11. 2020
Výdejní okénko bude mít i Městské informační centrum v Uherském Hradišti
Od pondělí 23. listopadu otevře výdejní okénko i Městské informační centrum v Uherském Hradišti. Zejména místním umožní předem objednat a vyzvednout knihy s regionální tematikou…
20. 11. 2020
Letecké muzeum v Kunovicích hostí další vládní speciál
V polovině října přistál na letišti v Kunovicích bývalý vojenský letoun Jak-40. Tento vládní speciál od armády získalo Technické muzeum v Brně a zapůjčilo ho…
06. 11. 2020
Svatomartinská vína již příští týden. Tentokrát z pohodlí a bezpečí domova.
Jednou z významných tradic Slovácka je bezesporu tradice vinařská. Mezi oblíbené akce patří degustace Svatomartinských vín. Letos se ale musíme smířit s tím, že události…
kytka modra