Uherský Brod jde s dobou - Mobilní hry pro zvídavé děti a hravé rodiče

Uherský Brod jde s dobou – Mobilní hry pro zvídavé děti a hravé rodiče

Město Uherský Brod si pro své návštěvníky připravilo 4 mobilní hry.

Hra Amen s Amosem je 1 km dlouhá a Jan Amos je zde rozpustilý, zvídavý desetiletý kluk, kterému říkají Segéš. Učitel je na jeho zvídavé otázky alergický. Hráč musí Janu Amosovi pomoct, protože pro budoucnost lidstva je potřeba, aby jej neopustila zvídavost.

Ve hře Černý Janek čelí město lstivému útoku krutých Kuruců. Okolí města plení bezohlední válečníci a každému, kdo jim padne do rukou, jde o život. Sluha Janek může jejich útok odhalit, když mu na 4 km dlouhé trase pomůžete. Muší zhouba je environmentálně zaměřená hra, která řeší porušení ekologické rovnováhy.

Střed Evropy díky chybě vědce zamoří mračna nezničitelných much. Hráč musí chybu napravit a zachránit prostor k žití pro naše potomky. Trasa je dlouhá 3 km.

V poslední hře o délce 2,5 km pomáháš Hance Trnkové z Maršova zachránit před vyhynutím vzácného motýla!

Poznejte Uherský Brod, jeho historii a okolí díky mobilním hrám!

Amen s Amosem

místo: centrum města Uherský Brod

délka trasy: 1 km, 7 zastavení

V době, do které se přeneseme, je Jan Amos rozpustilý, zvídavý desetiletý kluk, kterému říkají Segéš. Učitel je na zvídavé otázky alergický. Musíš Janu Amosovi pomoct, protože pro budoucnost lidstva je potřeba, aby jej neopustila zvídavost.

Černý Janek

místo: město Uherský Brod

délka trasy: 4 km, 9 zastavení

Okolí města plení bezohlední válečníci a každému, kdo jim padne do rukou, jde o život. Uherskobrodští radní si myslí, že na mohutné hradby si Kurucové – známí jako rychle se pohybující jízdní oddíly – netroufnou. Jenže my už díky svému pohledu z budoucnosti víme, že troufnou a že bude třeba obyvatelům města pomoct, aby město nelehlo popelem. Sluha Janek může jejich útok odhalit, když mu pomůžete.

Muší zhouba

místo: Nivnická naučná stezka

délka trasy: 3 km, 6 zastavení

Muší zhouba je environmentálně zaměřená hra. Kvůli To-tově chybě zamoří v roce 2184 střed Evropy mračna nezničitelných much. Musíš to napravit.

Trnková parta

místo: Maršov

délka trasy: 2,5 km

obtížnost: lehká, 7 zastavení

Pomoz Hance Trnkové z Maršova zachránit před vyhynutím vzácného motýla!

 

Více na www.cojevbrode.cz/poznavaci-hry

Může vás také zajímat:

14. 10. 2020
Komorami Baťova kanálu projelo letos více lodí než v minulých letech
V neděli 11. 10. 2020 Povodí Moravy ukončilo provoz plavebních komor na Baťově kanálu a s ním skončila také letošní prodloužená plavební sezóna. Jak dopadla…
13. 10. 2020
Jak se vám líbilo na Baťově kanále? Řekněte svůj názor
Baťův kanál ukončil letošní prapodivnou sezónu. Patříte mezi ty, kteří i v době pandemie zavítali na tuto unikátní vodní cestu? Půjčili jste si malou lodičku nebo…
13. 10. 2020
Fanoušci zoo mohou vzácná lvíčata zatím sledovat jen na internetu
Ubikace s mláďaty lva jihoafrického (Panthera leo krugeri) narozenými 19. srpna 2020 v Zoo Hodonín je konečně plně odkrytá. Nátěr byl odstraněn bohužel v momentě, kdy došlo…
kytka modra