Sametové výročí oslaví Slovácko street artem, koncerty či výstavami

Sametové výročí oslaví Slovácko street artem, koncerty či výstavami

Zeď svobody, výstava na náměstí, streetart, promítání filmů či lasermapping na radnici. U příležitosti 30. výročí Sametové revoluce se na Slovácku koná řada zajímavých akcí.

V Hodoníně začíná v pátek velká výstava dobových fotografií přímo na Masarykově náměstí. Svými díly ji obohacují současné studentské výtvory či instalovaná „zeď svobody“, na kterou mohou lidé psát své názory. Výstava potrvá do konce listopadu.

Velkou výstavu srovnávacích fotografií nabízí na svém Mariánském náměstí také Uherské Hradiště. „Sametové“ fotografie na speciální výstavě nabízí i Uherský Brod, a to v Muzeu Jana Amose Komenského.

Velkými oslavami se může pochlubit Veselí nad Moravou, kde si kulturní dům připravil celkem 10 akcí. Některé začaly už minulý týden, jako třeba street artová malba na sídlišti Hutník, jejíž výsledná podoba bude představena v neděli 17.11. O den dřív místní odhalí Kameny zmizelých. Oslavy ve městě skončí až následující pátek 22.11., kdy se v městském parku koná výstava inspirovaná komiksem revolučních teenagerů.

Strážnice v sobotu 16. 11. přispěje k oslavám koncerty, přednáškou či besedou, Kyjov zase slavnostním odpolednem 17.11. Příchozí se mohou těšit na lesermapping přímo na budově radnice, hudební vystoupení či promítání zpovědi osob spjatých s tímto tématem pořízených organizací „Paměť národa“.

Přidají se i menší města a obce. Nejčastěji tematickým promítáním či hudebními vystoupeními.

Může vás také zajímat:

03. 7. 2020
Památkové domky Slovácka přilákaly na 3000 turistů
O minulém víkendu 27. - 28. 6. proběhl šestý ročník Víkendu památkových domků. Akce má za cíl podpořit menší turistické cíle a malé obce Slovácka.…
02. 7. 2020
Muzeum po rozsáhlé rekonstrukci odhaluje tajemství Langobardů
Po třech letech znovu otevřelo Vlastivědné muzeum v Kyjově a kromě modernizace dřívějších expozic je největší novinkou velký prostor věnovaný germánskému kmenu Langobardů. Právě v…
01. 7. 2020
Prodloužený víkend za dveřmi: Skanzen Rochus zve na komentované prohlídky.
Přírodní park a muzeum v přírodě - to je lokalita Rochus, tyčící se nad královským městem Uherské Hradiště, v části Mařatice. Pro nadcházející víkend si…
kytka modra