Jarošovský pivovar přichází s dalším speciálem, tentokrát svatomartinským!

Jarošovský pivovar přichází s dalším speciálem, tentokrát svatomartinským!

Letošní svatomartinská tradice bude vskutku jedinečná. Nejen, že díky výjimce udělené Vinařským fondem můžeme degustovat svatomartinaská vína již od pátku 8. 11., letos bude také možné ochutnat svatomartinské pivo! Ano, čtete správně. Jarošovský pivovar si totiž připravil pro tento svátek nový speciál - Jarošovský Martin 11% a započal tak novou tradici, která se váže ke Svatému Martinu. Speciál je vyráběný z čerstvě sklizeného chmele, vypěstovaného přímo v areálu pivovaru.

Jarošovský Martin 11% bude spodně kvašený světlý ležák s vyšší hořkostí. "Ve vůni očekávejte sladovou vůni s chmelovými a lehce ovocnými tóny," uvádí Milan Esender, vrchní sládek. "Použitý chmel z naší sklizně dává pivu vyšší hořkost s pozdějším nástupem, která příjemně doznívá po napití do chmelově kořeněné chuti s podtónem citrusové kůry, a to vše doprovázeno středním řízem," dodává sládek.

Jak všichni dobře víme, na svátečním stole by neměla chybět svatomartinská husa. Na to mysleli i sládci Jarošovského pivovaru a chuť pivního speciálu uzpůsobili tak, aby  k husím specialitám ladila.

"Párování piva a jídla je u nás zatím v začátcích a tak jsme se rozhodli s tím něco udělat," prozradila Gabriela Uherková, marketingová manažerka Jarošovského pivovaru a potvrdila, že Jarošovský Martin je uvařen a chuťově sladěn především k svatomartinské huse, ale lze jej použít i k obdobným jídlům české kuchyně.

"Svatomartinskou husou je třeba zapít naším hořkým Martinem," doporučuje Uherková.

Jarošovský Martin je uvařen dle vlastní receptury připravené sládkem Milanem Esenderem. "Jelikož je rodák ze Slovácka, tak se tady receptura již narodila!" uvedla závěrem Gabriela Uherková.

Jarošovský Martin 11% je v prodeji od pondělí 7. listopadu ve firemní prodejně Jarošovského pivovaru, ulice Pivovarská 303 v Jarošově, ale také na čepu u všech dobrých hospodských.

Může vás také zajímat:

14. 11. 2019
Hody milé hody…
… Už sem dohodoval. Tak se to zpívá v jedné lidové písničce. Ve skutečnosti jsme ale na Slovácku letos ještě nedohodovali. Celkem dva hodové víkendy nás…
14. 11. 2019
Sametové výročí oslaví Slovácko street artem, koncerty či výstavami
Zeď svobody, výstava na náměstí, streetart, promítání filmů či lasermapping na radnici. U příležitosti 30. výročí Sametové revoluce se na Slovácku koná řada zajímavých akcí.…
14. 11. 2019
Poznejte se všemi smysly. Exkluzivně v Hodoníně
Liberecká IQ Landia či brněnské Vida centrum patři mezi nejnavštěvovanější atrakce u nás. Hodonínu se nyní podařilo získat část expozice první zmíněné atrakce. Měsíc a…
kytka modra