Jarošovský pivovar přichází s dalším speciálem, tentokrát svatomartinským!

Jarošovský pivovar přichází s dalším speciálem, tentokrát svatomartinským!

Letošní svatomartinská tradice bude vskutku jedinečná. Nejen, že díky výjimce udělené Vinařským fondem můžeme degustovat svatomartinaská vína již od pátku 8. 11., letos bude také možné ochutnat svatomartinské pivo! Ano, čtete správně. Jarošovský pivovar si totiž připravil pro tento svátek nový speciál - Jarošovský Martin 11% a započal tak novou tradici, která se váže ke Svatému Martinu. Speciál je vyráběný z čerstvě sklizeného chmele, vypěstovaného přímo v areálu pivovaru.

Jarošovský Martin 11% bude spodně kvašený světlý ležák s vyšší hořkostí. "Ve vůni očekávejte sladovou vůni s chmelovými a lehce ovocnými tóny," uvádí Milan Esender, vrchní sládek. "Použitý chmel z naší sklizně dává pivu vyšší hořkost s pozdějším nástupem, která příjemně doznívá po napití do chmelově kořeněné chuti s podtónem citrusové kůry, a to vše doprovázeno středním řízem," dodává sládek.

Jak všichni dobře víme, na svátečním stole by neměla chybět svatomartinská husa. Na to mysleli i sládci Jarošovského pivovaru a chuť pivního speciálu uzpůsobili tak, aby  k husím specialitám ladila.

"Párování piva a jídla je u nás zatím v začátcích a tak jsme se rozhodli s tím něco udělat," prozradila Gabriela Uherková, marketingová manažerka Jarošovského pivovaru a potvrdila, že Jarošovský Martin je uvařen a chuťově sladěn především k svatomartinské huse, ale lze jej použít i k obdobným jídlům české kuchyně.

"Svatomartinskou husou je třeba zapít naším hořkým Martinem," doporučuje Uherková.

Jarošovský Martin je uvařen dle vlastní receptury připravené sládkem Milanem Esenderem. "Jelikož je rodák ze Slovácka, tak se tady receptura již narodila!" uvedla závěrem Gabriela Uherková.

Jarošovský Martin 11% je v prodeji od pondělí 7. listopadu ve firemní prodejně Jarošovského pivovaru, ulice Pivovarská 303 v Jarošově, ale také na čepu u všech dobrých hospodských.

Může vás také zajímat:

03. 7. 2020
Památkové domky Slovácka přilákaly na 3000 turistů
O minulém víkendu 27. - 28. 6. proběhl šestý ročník Víkendu památkových domků. Akce má za cíl podpořit menší turistické cíle a malé obce Slovácka.…
02. 7. 2020
Muzeum po rozsáhlé rekonstrukci odhaluje tajemství Langobardů
Po třech letech znovu otevřelo Vlastivědné muzeum v Kyjově a kromě modernizace dřívějších expozic je největší novinkou velký prostor věnovaný germánskému kmenu Langobardů. Právě v…
01. 7. 2020
Prodloužený víkend za dveřmi: Skanzen Rochus zve na komentované prohlídky.
Přírodní park a muzeum v přírodě - to je lokalita Rochus, tyčící se nad královským městem Uherské Hradiště, v části Mařatice. Pro nadcházející víkend si…
kytka modra