Spojení zdravého pohybu s vínem? Na Slovácku není problém!

Spojení zdravého pohybu s vínem? Na Slovácku není problém!

Neuplynulo ani půl roku ode dne, kdy byly symbolicky otevřeny cyklostezky při tradiční akci Na kole vinohrady Uherskohradišťska. Tato akce se koná vždy na začátku a na konci sezóny. Léto je za námi, a tak nás v sobotu 5. října čeká symbolické uzavírání cyklostezek, na Slovácku spojené jak jinak, než s ochutnávkou vína.

 

Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti ožije hned ráno, v 8.30 hodin, kdy začnou registrace letošních účastníků. Stihnout byste to měli do 9.30, kdy už budou pomalu odstartovány jednotlivé trasy. Na výběr budete mít celkem ze sedmi cyklotras. Vybrat si můžete podle délky, převýšení nebo třeba podle zastávek, které Vás na trase čekají, ať už návštěva nových vinných sklepů nebo okolních turistických zajímavostí. Podrobný popis všech tras včetně mapky dostanete při registraci, která stojí 50,- Kč, pro děti do 15 let zdarma. Současně obdržíte pásek na ruku, který Vám zajistí zvýhodněné ceny za vzorky vín u vinařů nebo zvýhodněné vstupy na památky.

„Jsme rádi, že se nám daří nabídnout účastníkům této oblíbené akce vždy něco nového. Nyní jsou to Sklepy Mařatice, které měly svou „premiéru“ při letošních Slavnostech vína a otevřených památek a patří svým charakterem k těm tradičním sklepům, na druhé straně je to pak moderní provozovna firmy Víno Zlomek & Vávra“, konstatuje Ing. Stanislav Blaha, starosta města Uherské Hradiště a předseda správní rady Regionu Slovácko.

Mezi dalšími zajímavostmi na stezkách je například Staroměstský den vína v Jezuitském sklepě ve Starém Městě, kde lze vystoupit na vyhlídkovou věž kostela sv. Ducha, Trh v podhradí v Buchlovicích nebo výstava květin, ovoce a zeleniny v Babicích. Specialitou bude ochutnávka rozmarýnového vína, připravovaného podle starého receptu v Kudlovicích.

Pokud nejste zrovna fanoušci cyklistiky, zato vína ano, neváhejte a vydejte se na jednu ze dvou připravených pěších tras. I na těchto Vás čeká návštěva vinných sklepů a ochutnávka krajových specialit.

V odpoledním programu na Masarykově náměstí vystoupí cimbálová muzika Vinár a bude připraven malý vinný trh s výběrem vín od vinařů ze všech tras. Odměnou po zdárném návratu na náměstí Vám bude sklenička vína zdarma a při troše štěstí třeba i výhra v losované tombole.

A pokud si chcete v klidu dopředu vybrat, kudy v sobotu vyrazíte a připravit se, přehled jednotlivých tras s podrobným popise naleznete zde. Cyklistické, pěší trasy

Tak neseďte doma, udělejte něco pro své zdraví a užijte si sobotu na Slovácku!

 

Pro více informací navštivte www.uherske-hradiste.cz.

Může vás také zajímat:

25. 9. 2020
Nová opatření dala stopku letošnímu Slováckému festivalu chutí a vůní
Zbývalo už jen několik málo dnů do očekávaného slováckého gastrofestivalu, když přišla nová protiepidemická opatření z ministerstva zdravotnictví. Zákaz hromadných venkovních akcí bez sezení nad 50…
25. 9. 2020
Návštěvnost Baťáku je letos slabší, ale vytíženost hausbótů si musíme pochvalovat, říká Bártek
Letošní sezonu na Baťově kanále poznamenal koronavirus už od začátku. Díky němu se ale podařilo zařídit prodloužení fungovaní plavebních komor až do poloviny října. Jaká…
24. 9. 2020
Na kole vinohrady Uherskohradišťska – letos „OPEN“ s cílem podpořit lokální vinaře
První říjnovou sobotu proběhne plánovaná akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska, díky opatřením ve variantě „OPEN“. Symbolické uzavření cyklostezek, kdy se pěší a cyklisté budou moci…
kytka modra