Na kole vinohrady

Stezka Sadská

(1)
03. 10. 2020

Sadská stezka je druhá z tras, která nemá svůj název odvozen od odrůdy vína, ale od názvu městské části, kterou prochází. Hned po startu se zastavíte na Mariánském náměstí ve vinotéce Víno Hruška, budete pokračovat do Vodní ulice, kde ještě voní novotou Moja vinotéka a kde se mimo jiné prezentují vína spolku Vinaři od Hradiště. Kolem řeky Moravy se Štefánikovou ulicí projdete do Smetanových sadů a následně se přes Výšinu sv. Metoděje se základy velkomoravského církevního komplexu přesunete do městské části Sady, kde budou se svými víny připraveni tři vinaři – ve Vřesové ulici to bude se speciálními víny Ondřej Balíček, v ulici Na Kopci pak Sklep u Hronů s příjemným venkovním posezením a kousek od tohoto sklepa vás budou ve Vinařství Medek očekávat s nefiltrovanými víny Josef Medek a jeho zeť Jaromír. Ze Sadů opět přejdete do Uherského Hradiště, konkrétně do Vinohradské ulice, kde si můžete prohlédnout komplex Sklepy Mařatice a ochutnat zde víno Zlomek & Vávra. Z Vinohradské ulice se pak vrátíte zpět na Masarykovo náměstí.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Typ: pěší
Délka trasy: 12 km
Převýšení: 120 m
Barva značení: bez značení
Start: 10:00
Tričko: na letošní ročník trička NEJSOU k dispozici!

Startovné:
0 Kč

Trasa:
Uherské Hradiště - Mariánské náměstí - Vodní ulice - U Brány - Svatojiřské nábřeží - Štefánikova ulice - Smetanovy sady - Sportovní - Okružní - Na Stráni - Výšina sv. Metoděje - Větrná - Pod Vinohrady - Solná cesta - Vřesová - Malostranská - Spálená - Na Kopci - Konečná - Na Vyhlídce - Jižní - 1. máje - Vinohradská - Sokolovská - náměstí Míru - Všehrdova - Havlíčkova - Uherské Hradiště

Ubytování:
Pokud pojedete z daleka? Ubytujte se v jednom z uherskohradišťských hotelů nebo penzionů. Jejich přehled, včetně kontaktů, naleznete na webu Městského informačního centra Uherské Hradiště www.uherske-hradiste.cz.

Registrace:
22. 9. 2020 - 02. 10. 2020
kytka modra