Česky
MÍSTNÍ PRODUKTY, ŘEMESLA, MUZEUM, GALERIE, PAMÁTKY, KULTURA

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

(0)
Uherské Hradiště + Otakarova 103
Uherské Hradiště, 68601
V roce 1929 zakoupilo město pro potřebu muzea budovu bývalého střeleckého městského spolku a pozdější restauraci Na Střelnici ve Smetanových sadech, postavenou v letech 1801–1803 na místě někdejší dřevěné střelnice. Po nezbytných rekonstrukčních a instalačních pracích zde bylo muzeum nově otevřeno v srpnu 1931.
Národopisná expozice Slovácko otevřená v roce 2014 je členěna do několika okruhů, které jsou vzájemně propojené a navazují na sebe. Pro život lidí na venkově byl určující způsob obživy, kterým na Slovácku bylo především zemědělské hospodaření i s řadou doplňkových činností, ať se jednalo o chov dobytka, včelařství, rybářství či vinohradnictví. Lidové stavitelství pak charakterizovalo nejen kulturní krajinu, ale také životní potřeby obyvatel.
V nově rekonstruovaných prostorách Centra o tradiční lidovou kulturu Zlínského kraje v hlavní budově Slováckého muzea v Uherském Hradišti se nachází i prodejna s pestrou nabídkou sortimentu vycházejícího z tradiční lidové výroby.
Jsou zde zastoupeny rovněž výrobky tvůrců oceněných titulem ministra kultury Nositel tradice lidových řemeselCenou Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby, udělovanou městem Uherské Hradiště.
KONTAKT
+420 572556556
+420 572551370
info@slovackemuzeum.cz
www.slovackemuzeum.cz
OTEVÍRACÍ DOBA

U objektu ve Vlčnově listopad až březen zavřeno.

psz   Přístup tělesně postiženým
kytka modra