DĚTI, HUDBA, KULTURA

Zažít Kyjov jinak

(0)
Kyjov, 697 01
21. 9. 2019

21.9. (SO) 10:00–24:00 Zažít Kyjov jinak 2019 – druhý ročník kyjovské sousedské slavnosti v parku a na náměstí Hrdinů. Netradiční program pro celou rodinu na různých místech. Koncerty, tanec, domácí jídlo, divadlo, hry pro děti, diskuze, dílny, trhy, sportovní aktivity.
Městská knihovna:
21.9. (SO) v 10:00 h Zažít Kyjov jinak aneb Kyjovská sousedská slavnost – v knihovně bude připraveno loutkové divadlo pro děti paní Drahomíry Bílé s ukázkou loutek, dílna pro děti – výroba sádrových odlitků, výrobky z drátu a keramiky, šperky z kamenů a korálků, promítání filmu z projekce PROMÍTEJ I TY, výstava obrazů, SOS kočky – umísťovací výstava koček (milovníci koček si mohou přijít vybrat kočičího kamaráda).
JazzKlub Kyjov, z. s.:
21.9. (SO) ve 20:00 h Fanfán Tulipán – koncert, který je součástí akce „Zažít Kyjov jinak“, se koná v šapitó v městském parku. Hravost, originalita, groove a neobvyklé nástroje. To je poznávací znamení skupiny Fanfán Tulipán, nadžánrové formace s melodikou Hammond, klavírem, příčnou flétnou, estonskou citerou, hrací skříňkou a energickou rytmikou. Hlavním impulzem Fanfánovy tvorby je hra s obrazotvorností. Těšte se na hudební dobrodružství a originální symbiózu jazzu, funku, d’n’b i šansonu s estonským kořením i rytmy morseovky – Fanfánova žánrová „promiskuita“ nezná hranic... Kapela v minulosti zvítězila v soutěži JazzFruit v rámci festivalu Mladí ladí jazz a v českém kole mezinárodní soutěže Jazz Prix. Na kontě mají debutové album Polyorama a EP Vulpea Lunatică, které poskytli na svém Bandcampu volně ke stažení. Aktuálně připravují další studiové album. Uskupení založila v roce 2009 skladatelka Eliška Vidomus (dříve Svobodová), která je autorkou repertoáru. Eliška Vidomus (melodika Hammond, estonská citera, zpěv), Štěpán Zbytovský (flétna), Petr Svoboda (piano), Pavel Husa (basa bubeník), Šimon Hajdovský (bicí). vstup volný

POŘADATEL
VSTUPNÉ

zdarma

kytka modra