VÝSTAVA

Mezinárodní malířské sympozium – MALÝ FORMÁT 2019 – Krajina

(0)
Úprkova 2
Hodonín, 695 35
14. 8. - 01. 9. 2019

Již šestý ročník Mezinárodního malířského sympozi, tentokrát s názvem Malý formát 2019 – Krajina se koná v rámci udržitelnosti projektu „Porta culturae“. Toto sympozium proběhne v termínu od 5.8. 2019, kdy bude jeho slavnostní zahájení v Galerii výtvarného umění v Hodoníně, do 14.8., kdy se uskuteční slavnostní vernisáž výsledků sympozia v Galerii výtvarného umění v Hodoníně s následující zahradní slavností.

Letošní sympozium s orientací na krajinomalbu má výjimečně rozšíření na kresbu s přesahem na využití grafické techniky litografie. Proto také sympozium proběhne v Hroznové Lhotě, kde je litografická dílna Františka Pavlici, a Hroznová Lhota bude i místem pobytu deseti umělců po celou dobu konání sympozia. Účastníky jsou dva zástupci z Jihočeského kraje MgA. Radka Bošková a Mgr. Tomáš Němejc, Kraj Vysočinu zastupují MgA. František Filipi s ak. mal. Josefem Saskou, Dolní Rakousko reprezentují B.Sc. Julia Bugram a Mag. Ursula Halmágyi a za Jihomoravský kraj byli vybráni MgA. Adam Procházka, výtvarníci Jiří Hiršl a Jiří Ryšavý a jako odborný garant pro litografii bude na sympoziu působit profesor, akademický malíř Mikoláš Axman.

Letošní krajinářské sympozium je připomínkou na působení významných českých krajinářů, členů Sdružení výtvarných umělců moravských, jakými byli Alois Kalvoda, Stanislav Lolek, Roman Havelka ale i Slovák Martin Benka a řada dalších, kteří v krajině blízkých Karpat hledali a nalézali inspiraci pro svoji práci. Stejně tak budou i účastníci našeho sympozia poznávat Dolňácko a Horňácko se svými jedinečnými scenériemi a lokalitami, s prostředím, které ve svých figurálních kompozicích ztvárňovali například Joža Uprka, Cyril Mandel, Miloš Jiránek či Antoš Frolka a řada dalších autorů.

Vernisáž k navazující výstavě se bude konat od 14. 8. v 18:30, kdy výstavu zahájí Mgr. Josef Fantura.

POŘADATEL
+420 518 351 051

www.gvuhodonin.cz/
kytka modra