Naučná stezka Po stopách osídlení Slovanů a nová cyklotrasa Slavičín - Luhačovice

Náročnost: střední

vedení trasy

1. Pivečkův lesopark | 2. Pramen sirné vody "Tatarka" | 3. Luhačovice | 4. Slavičín |

popis

Naučná cykloturistická trasa představuje na 4 zastaveních historické zajímavosti okolí Slavičína a Nevšové. Po nové cyklotrase se dostanete přes obec Nevšovou do lázeňského města Luhačovice - 15 km.

fotogalerie

Název Typ Vedení Náročnost
Naučná stezka Slavičín (Slavík 1)
Výuková naučná stezka na 7 zastávkách seznamuje s přírodou stojatých vod a jejich pobřeží, je vhodná pro pěší i cyklisty a její délka je 1,5 km.
  • Naučné cyklostezky
  • Naučné stezky
Slavičín -> Slavičín nejnižší
Naučná stezka Tatarka
Naučná stezka na zastaveních představuje přírodní zajímavosti Slavičína a jeho okolí. Stezku lze absolvovat pěšky i na kole, její délka je 10 km.
  • Naučné cyklostezky
  • Naučné stezky
Slavičín -> Slavičín nejnižší

Historicky zaměřená stezka pro cyklisty vás seznámí s místy, kde jsou zjištěny lokality s archeologickými nálezy a doloženy historické události. Nová cyklotrasa vede od Pivečkova lesoparku ve Slavičíně přes rozcestí Lochovec, kolem studánky Tatarky do Nevšové a lázeňského města Luhačovice. Odtud se lze po silnici vrátit zpět do Slavičína.

Na trase se seznámíte s lesoparkem plným soch s pohádkovými a zvířecími motivy, který je současně upomínkou na Jana Pivečku, významného místního podnikatele-obuvníka, a tradice jeho rodiny. Na Lochovci a nad Nevšovou v trati Nivky jsou staré slovanské mohylníky z období Velké Moravy.

Stezku zbudovalo a spravuje město Slavičín.

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem