Naučná vinařská stezka Valtice

Náročnost: nízká
Délka: 0.0 km

vedení trasy

1. Valtice | Národní vinařské centrum s degustační expozicí Salonu vín České republiky | Národní zemědělské muzeum Valtice | Státní zámek Valtice | Kolonáda na Rajstně |

popis

Valtice se nazývají hlavním městem vína a vedle Mikulova jsou druhým centrem mikulovské vinařské podoblasti. Pětikilometrová trasa naučné vinařské stezky začíná v těsném sousedství zámku přímo na valtickém náměstí.

fotogalerie

Trasa, kterou je možno absolvovat na kole nebo pěšky, má celkem devatenáct zastavení a provede vás městem a jeho blízkým okolím.

Z výchozího bodu vede cesta přes zámecký areál do rozsáhlých valtických vinic. Zde je na informačních panelech uvedeno to nejpodstatnější o celoročních pracích ve vinohradech. Na nejvyšším místě naučné stezky, na kopci Rajstna nad Valticemi, se z romantické kolonády můžete rozhlédnout po celém Lednicko-valtickém areálu. Odtud pokračuje cesta vinicemi k budově Střední odborné školy vinařské a dále zpět do historické části města.

Tady je možno procházku zakončit v některém z řady vinných sklepů nebo v nově otevřeném Valtickém podzemí a prakticky si tak ověřit pravdivost získaných informací.

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem