Senioři

Na změny životního stylu nejstarší generace i výrazný posun v jejích nárocích na trávení volného času reaguje také nabídka slováckého regionu. Do aktuálního výběru jsme zařadili vzorek destinací s prověřenou kvalitou, tradicí a vyhlášenou solidností, které jsou zárukou příjemného a zajímavého pobytu na Slovácku.

 
 • Největší moravské lázně jsou přitažlivé nejen vyhlášenými léčebnými procedurami, ale hlavně příjemnou lázeňskou atmosférou a pestrou nabídkou příležitostí ke kulturnímu, společenskému i sportovnímu vyžití.
 • Lázně Hodonín, lázně rodinného typu jsou situovány v prostředí malebného parku. Poskytují všechny typy péče od rehabilitace přes relaxaci až po rekondici. Hlavní účinnou složkou léčby je unikátní třetihorní moře pod povrchem země, poskytující jodobromovou minerální vodu zvanou solanka.
 • Renesanční stavba vytváří úchvatné panorama pohraničního města. Velké množství památek, krása historického centra i blízkost přírodních pokladů Pavlovských vrchů činí Mikulov vysoce přitažlivým turistickým cílem.
 • Původně renesanční zámek s krásnou francouzskou zahradou je oblíbeným místem výletů a vycházek. Vnitřní prostory zámku jsou názornou ilustrací vývoje architektonických stylů. Současná expozice rekonstruuje stav z 1. poloviny 20. století, kdy byl zámek ještě obýván.
 • Živá učebnice architektury a okrasného zahradnictví. Výstavný zámek s rozsáhlou zahradou a parkem je jedním z hlavních cílů rodinných výletů na Slovácku.
 • Již samotná cesta historickým vlakem do centra Lednicko-valtického areálu je vděčnou atrakcí pro malé i velké návštěvníky.
 • Galerie představuje obrazy a sochy významných moravských výtvarníků 20. století. Zhlédnout zde můžete mimo jiné díla Maxe Švabinského, Alfonse Muchy a Joži Uprky.
 • Návštěva vinotéky specializované na výrobky soukromých vinařů ze Slovácka je příležitostí k hlubšímu poznání vinařské tradice.
 • Rozhledna na vrchu Travičná se nachází na úpatí Bílých Karpat jihovýchodně od Strážnice. Z Tvarožné Lhoty je to k ní cca 2,5 km a z obce Radějov cca 1,5 km. Rozhledna nabízí pohled na Pálavu až do Rakouska, na pohoří Chřibů s dominantou Buchlovského hradu, na Dolnomoravský úval a na Biele Karpaty s Javorinou. V blízkosti rozhledny jsou umístěny informační tabule o fauně a flóře, o historických a geologických zajímavostech CHKO Bílé Karpaty.
 • Regionální muzeum, které disponuje celkem se 6000 exponáty, převážná část je vystavena. Prohlídka probíhá za doprovodu průvodce, který Vás dle zájmu provede expozicemi, seznámí s historií města, zámku, zámecké vily, jejich původními majiteli a dalšími zajímavostmi, trvá asi 1 hodinu.
 • Muzeum v Žarošicích vzniklo v roce 1960. Sbírkový základ vytvořili Václav Broukal (1894-1972) a Silvestr Snášel (1915-1996), oba rodáci ze Žarošic. V roce 2005 prošla budova muzea z počátku 19. století celkovou rekonstrukcí.
 • V renesančním zámečku z poloviny 16. století, který je nejstarší dochovanou budovou ve městě, sídlí od roku 1928 Vlastivědné muzeum Kyjov, pobočka Masarykova muzea v Hodoníně.

Akce

 
Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem