Konference Živý folklor

Konference Živý folklor představí úspěšné projekty i Originální výrobek Slovácka

Region Slovácko, sdružení pro rozvoj cestovního ruchu pořádá ve spolupráci s Jihomoravskou komunitní nadací další kolo konference o interpretaci folkloru pro cestovní ruch s názvem ŽIVÝ FOLKLOR. V pořadí třetí konference s touto tematikou se uskuteční v úterý 24. května 2016 od 9.00 do 15.00 hod. v Komorním sále Reduty v Uherském Hradišti.

„Uvědomujeme si, že folklor je jedna z nejcennějších hodnot našeho území a že díky nesčetnému množství nadšenců a příznivců je u nás folklor stále živý. S každým kolem se nám daří zapálit další nadšence, zasíťovat je napříč celým Slováckem bez ohledu na hranice krajů a společně zrealizovat další krásné projekty z čehož máme velkou radost“ uvedla jedna z organizátorek Zlata Maděřičová, ředitelka Jihomoravské komunitní nadace a dodává „ na letošní konferenci se mohou účastníci mimo jiné těšit na představení nové značky Originální výrobek Slovácka z dílny Regionu Slovácko Uherské Hradiště, Malované šaty z Modrotisku Dagmar Benešové z Břeclavi nebo prezentaci RNDr. Ivana Marka o tom jak marketingově úspěšně „prodat“ živý folklor.   

Cílem konference je uvědomění si významu místních hodnot, snaha převést tradiční prvky do moderního designu, naučit se od odborníků, jak efektivně pracovat, tak aby se folklor stal zdrojem prosperity regionu a otevřít diskuzi o interpretaci hodnot. Součástí konference bude i velmi oblíbený Trh folklorních výrobků a prezentace úspěšných projektů, které se podařilo zrealizovat.”

 

Konference je otevřená všem příznivcům folkloru – tedy odborníkům i laikům. Zájemci se mohou hlásit do pondělí 23.5.2016 do 16.00 hod.a obsadit tak poslední volná místa.

Pozvánka (.jpg, 41.45 KB)
Program (.jpg, 67.49 KB)

Nezapomeňte navštívit

Akce

Webkamery

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem