Slovácký festival chutí a vůní

II. ročník Slováckého festivalu chutí a vůní, který se uskuteční první říjnovou sobotu v Uherském Hradišti, nabídne návštěvníkům tradiční slovácké specialit, bohatý kulturní program i nový pořad Televize Slovácko o vaření nazvaný Špetka Slovácka.

V sobotu 3.10.2015 se od 9.00 hod. opět rozvoní Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti slováckými specialitami našich babiček, maminek a tetiček. Návštěvníci Slováckého festivalu chutí a vůní budou moci ochutnat patenty, vdolečky, pečené báleše, slováckou zelňačku, bramborový prejt, domácí zabijačku a řadu dalších tradičních pokrmů včetně vína, vinných moštů a burčáku. Letošním zpestřením celodenního folklorního programu festivalu bude prezentace pilotního dílu nového pořadu o vaření nazvaný Špetka Slovácka, kde budou v hlavních rolích vařit babičky a tetičky podle receptů z Kuchařek tradičních pokrmů na Slovácku. Součástí Slováckého festivalu chutí a vůní, který realizuje Region Slovácko, sdružení pro rozvoj cestovního ruchu budou i Selské trhy na Mariánském náměstí a pořad o vaření ve Slováckém muzeu nazvaný „Mrkev nejen na oči, chutěmi vám zatočí!“.

Nenechte si ujít svátek poctivé tradiční slovácké kuchyně, dobrého vína a živého folkloru.

www.slovackakucharka.cz

 

Slovácký festival chutí a vůní, 424x600, 50.47 KBSlovácký festival chutí a vůní
Slovácký festival chutí a vůní - program-page-001.jpg, 330x600, 37.31 KB

Nezapomeňte navštívit

Akce

Webkamery

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem