Zavítejte do Strání

Obec Strání se nachází v jihovýchodním cípu Zlínského kraje v Mikroregionu Bílé Karpaty na hranici se Slovenskou republikou a má 3 700 obyvatel. Je to slovácká oblast rozdělena na dvě části Strání a Květnou, které tvoří jeden celek. Leží v CHKO Bílé Karpaty.

První písemné zmínky o osídlení jsou z počátku 14. století. Dominantou obce a kulturní památkou zároveň je kostel Povýšení sv. Kříže, který byl postaven a vysvědcen v r. 1911. Strání nabízí ideální podmínky pro turistiku, využít lze chatovou oblast rybníku Žabka, nenáročnou naučnou stezku Květná, sportovní areál s tenisovými kurty, multifunkčním hřištěm, fitcentrem. V zimních měsících je v provozu lyžařský vlek. Vede tudy i mezinárodní cyklotrasa Credo. Pozvat bychom Vás chtěli do skláren, která byla založena koncem 18. století v části Květná a dodnes se řadí k nejstarším v republice. Prohlédnout a zárověň nakoupit zde můžete ručně foukané sklo a skleněné výrobky, dekorované různými technikami. Z kulturních akcí přijměte pozvání na fašankový festival, který zde probíhá každoročně na přelomu února a března a je největším festivalem masopustních tradic v České republice.

Veškeré informace o ubytování, stravování a dění v obci lze získat v místním informačním centru.

Věříme, že se Strání stane cílem jedné z Vašich cest.

Servis pro turisty

KONTAKT:

Areál ZŠ Strání, Rubanice 877, 687 65 Strání,

www.strani.cz , e-mail: mic@strani.cz , tel., fax: +420 572 695 240

Služby v obci

Nezapomeňte navštívit

Akce

Osobnosti

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem