Kultura a tradice

Luhačovice žijí celoročně bohatým kulturním životem. Ve městě působí Muzeum Luhačovského Zálesí, několik galerií, Lázeňské divadlo a dům kultury Elektra. K zajímavým akcím patří Slavnost otevírání pramenů nebo hudební festival Janáček a Luhačovice.

Hlavní sezónu zahajuje velkolepá „Slavnost otevírání pramenů“. Vedle množství hudebních vystoupení nejrůznějších žánrů (kolonádní koncerty jsou nedílnou součástí luhačovických odpolední) se ve městě pravidelně konají mezinárodní hudební festival „Janáček a Luhačovice“, který patří mezi nejprestižnější hudební události České republiky. Červenec a srpen jsou vyhlášeny díky houslovým kurzům Václava Hudečka a přehlídce tvorby Divadelní Luhačovice. V září město hostí Mezinárodní přehlídku dětských folklorních souborů. Kulturní nabídku doplňuje Lázeňské divadlo nabízející divadelní představení, koncerty klasické hudby, operetu aj., a zábavné programy pro široký okruh návštěvníků MěDK Elektra. V Luhačovicích má své sídlo Muzeum luhačovického Zálesí. Uvidíte zde například modrotiskové formy, lidové kroje nebo obrazy na skle a expozici věnovanou historii a vývoji lázní i města. Plejádu kulturních aktivit doplňují zajímavé a inspirující výstavy obrazů a plastik v místních galeriích. K rozšíření kulturní nabídky přispívá i kino, taneční večery, besedy u cimbálu, živá hudba i diskotéky v restauracích.

Nezapomeňte navštívit

Akce

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem