Zlín a okolí

Území Zlína, údolí Dřevnice a Moravy mezi Otrokovicemi a Spytihněví se může pochlubit řadou cenných přírodních lokalit, jako je přírodní park Želechovické paseky nebo zajímavá lužní lokalita Na letišti. Po krásách přírody, ale také památek Zlína a okolí vás provede hustá síť značených tras pro pěší Klubu českých turistů a cyklotras. Asi nejvíce tento kout proslavily památky moderní funkcionalistické architektury. Mezi světovými válkami v oblasti Zlína a Otrokovic vznikl ojedinělý urbanistický komplex, jehož symbolem se stal zlínský mrakodrap. Ze starších památek připomeňme hrad Malenovice, gotický kostel v Tečovicích, poutní kostel ve Štípě. Pozoruhodnou technickou památkou a zároveň rekreační možností je 50 km dlouhý Baťův kanál, který je splavný z Otrokovic až do Strážnice.

Ve Zlíně můžete navštívit dvě muzea. Muzeum jihovýchodní Moravy a unikátní Obuvnické muzeum. Zajímavým prohlídkovým objektem je také Hřebčín v Napajedlech. Nabídka kulturních akcí je velmi pestrá, nechybí v ní divadlo, festival klasické hudby, festival filmů pro děti a mládež, divadelní festival amatérských souborů ani slovácké hody s právem.

Možnosti pro prožití příjemné dovolené doplňuje řada dobře vybavených sportovišť, lázně v Kostelci s golfovým hřištěm, dva areály vodní rekreace v Napajedlech a v Otrokovicích nebo stezka zdraví ve zlínských lesích.

Nezapomeňte navštívit

Akce

Osobnosti

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem