Slovácká část Zlínska se rozkládá na jih od Zlína a zabírá oblast Luhačovického Zálesí, část Bílých Karpat na východě a na západě severní okraj Chřibů. Oblast Zlína a okolí nabízí zajímavé přírodní lokality, jako jsou Želechovické paseky. V oblasti Luhačovického Zálesí Vizovické vrchy přecházejí v Bílé Karpaty a můžete tady vidět krásné příklady zachovalých orchidejových luk. Ve Zlíně a okolí můžete obdivovat pozoruhodné památky, například gotický kostel v Tečovicích, barokní zámek v Napajedlech, hrad Malenovice, ale také díla konstruktivismu v čele se zlínským "mrakodrapem" a otrokovickým Společenským domem. Luhačovicím zase vtiskly nezaměnitelný ráz stavby Dušana Jurkoviče, ale v širším okolí tady můžete vidět i zříceniny hradů nebo zajímavé lidové a technické památky. Zlínsko žije bohatým kulturním a společenským životem, k čemuž přispívají zdejší muzea, krajská galerie, divadlo a filharmonie. K příjemné atmosféře lázeňského centra Luhačovic přispívá muzeum i kulturní program běžící po celou lázeňskou sezonu.

Zlínsko nabízí také řadu příležitostí ke sportování. Nechybí tady tenisové kurty a haly, kuželny ani fitcentra, region nabízí bohaté možnosti plavání, letní dovolené u vody, můžete se plavit po Baťově kanálu nebo lyžovat po hřebenech Vizovických vrchů. A na své si tady přijdete i jako rybáři nebo myslivci.

http://www.kr-zlinsky.cz

http://www.luhacovske-zalesi.cz

http://www.cr-sr.cz/obce/okres_zl.htm

Nezapomeňte navštívit

Akce

Osobnosti

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem