Víno a vinařství na Uherskohradišťsku

Na Uherskohradišťsku se nacházejí dvě vinařské oblasti. Severní část zabírá oblast Uherskohradišťská s hlavními centry v Boršicích a Mistřicích kdežto na jih Uherskohradišťska zasahuje oblast Bzenecká s centrem v Polešovicích. Vinná réva dosahuje na Uherskohradišťsku své severní hranice pěstování na Slovácku a daří se tu hlavně bílým odrůdám, jako je Müller-Thurgau, Rulandské bílé nebo Ryzlink rýnský. Dobře tu prospívá také Moravský muškát, který vyšlechtili přímo v Polešovicích.

K zajímavostem, které můžete vidět při putování po Uherskohradišťské vinařské stezce nebo po Moravské vinné stezce připomeňme například regionální vinotéku "Údolí moravských vín" na zámku v Uherském Ostrohu, nebo areál barokních vinných sklepů v Uherském Hradišti-Mařaticích či Vlčnově.

V oblasti probíhá řada zajímavých vinařských akcí. Velikonoční výstava vín v Boršicích patří k největším v Uherskohradišťské vinařské oblasti, ale košty probíhají téměř v každé obci. V březnu například ve Vážanech, na Velikonoce v Ostrožské Lhotě, v dubnu v Polešovicích, v květnu v Nedakonicích atd. Předzvěstí vinobraní je srpnové zarážání hory v Polešovicích slavnost vinobraní se koná v říjnu ve Starém Městě.

Nezapomeňte navštívit

Akce

Webkamery

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem