Slovácko

Na dalších stránkách vám chceme představit to nejlepší, co Slovácko může nabídnout každému, kdo chce tento kraj poznat. A není toho málo. Slovácko jsou krásy Pálavy, Chřibů, Bílých Karpat. Je to majestát zámků v Lednici, Mikulově, Miloticích, Buchlovicích nebo Bojkovicích. Je to pevnost hradů Buchlova a Malenovic. Jsou to velkomoravská hradiska Starého Města, Mikulčic či Pohanska i poutní místa Velehrad, Žarošice nebo Svatý kopeček u Mikulova.
Jsou to osobnosti jako Komenský nebo Masaryk. Jsou to jízdy králů, Slovácké hody s právem, folklorní festivaly, košty vín. Jsou to řádky vinohradů, malebné sklepní uličky v Petrově, Pavlově, Vlčnově nebo Mařaticích a jsou to pracovití vinaři. Je to dovolená na kole, na koni, na Baťově kanálu, na křídlech, u Nových Mlýnů nebo Ostrožských jezer. Je to sportování i zábava, rybaření i čekaná. Je to kolo a jsou to běžky. Travnatá cestička i zasněžená sjezdovka. Jsou to lázně v Luhačovicích i Hodoníně. A hlavně je to pohostinnost a dobří lidé. Tak prosím, vstupte.

Kulturní nabídka Slovácka

Kulturní nabídka Slovácka

Poznávat rozmanitou kulturní nabídku Slovácka lze mnoha způsoby. Jedním z nich je návštěva muzeí a expozic. Jejich záběr je velmi široký od vinařství, přes historii regionu, židovskou kulturu, velkomoravské nálezy, až po letectví, nebo větrný mlýn.
Památky a historie Slovácka

Památky a historie Slovácka

Slovácko je bohaté na památky. Svou stopu tu zanechali dávní lovci mamutů, Římané, vládci Velké Moravy, Židé, stavitelé zámků i lidoví umělci.
Přírodní poklady Slovácka

Přírodní poklady Slovácka

Příroda Slovácka je velice pestrá. Nechybí v ní horské louky a lesy, vyprahlé vápencové skály ani rybníky a vlhké lužní lesy. Tři chráněná území - Bílé Karpaty, Pálava a Lednicko-valtický areál - byla pro své kvality zařazena na seznamy světové organizace UNESCO.
Slovácké víno a vinařství

Slovácké víno a vinařství

Slovácko je krajem vinic a vína. Téměř u každé obce najdete vinice a vinné sklepy, všude probíhají košty a vinařské slavnosti. Ze čtyř podoblastí vinařské oblasti Morava najdete na Slovácku hned tři - Mikulovská, Velkopavlovická a Slovácká (tou čtvrtou je Znojemská).
TOP zájezdy

TOP zájezdy

Prostřednictvím sekce TOP zájezdy Vám budeme nabízet ty nejzajímavější programy a zážitky, které je možné na Slovácku připravit. Sledujte průběžně naši nabídku a uvidíte, že na Slovácku je stále co poznávat a objevovat. Informace k programům i akčním nabídkám Vám rádi poskytneme na infolince cestovní kanceláře Amber travel.
Chutě a vůně slovácké kuchyně

Chutě a vůně slovácké kuchyně

Šumajstr, šlíšky, ušmúraný regiment... Sbíhají se Vám sliny? Pak nejen pro Vás je kampaň na podporu tradiční gastronomie s názvem Chutě a vůně slovácké kuchyně.

Památkové domky

VÍKEND OTEVŘENÝCH PAMÁTKOVÝCH DOMKŮ NA UHERSKOHRADIŠŤSKU A UHERSKOBRODSKU

Nezapomeňte navštívit

Akce

Webkamery

Osobnosti

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem