I.díl Kuchařky tradičních pokrmů na Slovácku

Co nového jsme pro Vás v kampani na podporu slovácké kuchyně upekli...
CHVSK - obrazek.jpg, 283x199, 60.54 KB

REEDICE I. DÍLU KUCHAŘKY V PRODEJI

září 2013 Na webu Městského informačního centra a našem facebooku naleznete některé z receptů z naší publikace.

4. 11. 2010 Kuchařka tradičních pokrmů na Slovácku právě vychází. Kniha bude k dostání od 12. listopadu 2010 na Redutě v Uherském Hradišti, kde bude slavnostně pokřtěna. Křest se koná v rámci I. Přehlídky Slovácko v tradici. Od 13. listopadu bude publikace k dostání na pultě MIC v Uherském Hradišti. 

Projekt Regionu Slovácko a Městského informačního centra v Uherském Hradišti - Chutě a vůně slovácké kuchyně se začal realizovat na jaře roku
2009. Jeho záměrem je zachování a podpora tradiční slovácké. Hlavním cílem projektu bylo vydání stejnojmenné publikace CHUTĚ A VŮNĚ SLOVÁCKÉ KUCHYNĚ, jež bude svědectvím o bohatství kulturního dědictví této oblasti a přispěje tak k vnímání Slovácka jako regionu svébytných tradic.
Díky pomoci šikovných kuchařek a pamětníků, kteří zaslali řadu receptů nebo umožnili jejich sběr přímo v jednotlivých domácnostech, kuchařka skutečně spatřila světlo světa a nejenom slovácké domácnosti mají možnost se opět rozvonět tradičními pokrmy.


Kniha Chutě a vůně slovácké kuchyně obsahuje 123 receptů, jejich fotografie a texty o tradiční gastronomii na Slovácku. Hlavním partnerem projektu je Slovácké muzeum v Uherském Hradišti. Pracovnice etnografického oddělení paní PhDr. Ludmila Tarcalová po celou dobu vzniku kuchařky dohlížela na kvalitu a autenticitu zaslaných receptur a rovněž zpracovala texty o lidové stravě na Slovácku, které si můžete v kuchařce přečíst.
V knize naleznete vybrané recepty ze všech koutů Slovácka, jež jsou zasazeny do jednotlivých etnografických částí. Naleznete zde jak recepty na žmolkovicu z moravských Kopanic, tak třeba na salátovou máčku a šlíšky s povidly ze Stříbrnic na Uherskohradišťsku či milocké beléše z Kyjova.

Slavnostní křest publikace se uskuteční dne 12. listopadu 2010 v 15:30 hod na Redutě v Uherském Hradišti v rámci pořadu I. Přehlídka Slovácko v Tradici, který se bude konat ve dnech 12. – 13. listopadu 2010. Pořadatelem je Region Slovácko – sdružení pro rozvoj cestovního ruchu.
 

Slovácká kuchařka se připravuje... 11. 5. 2010

Na základě vašich častých dotazů soudíme, že se vydání originálních slováckých receptů v kuchařské knize nemůžete dočkat... Vězte proto, že kniha bude vydána, pokud vše dopadne dle plánu, do Vánoc 2010. Jsme rádi za váš zájem... Vaše IC

1.3.2010

Recepty z naší kampaně můžete najít od březnového číšla v každém vydání uherskohradišťského Zpravodaje a v některých vydáních Magazínu S plus.

28.2.2010

V roce 2010 pracujeme na přípravě kuchařky, abychom mohli uspokojit Váš zájem o její vydání. Stále jsme vděční za Vaše původní tradiční recepty, takže neváhejte a své náměty a recepty zasílejte na chuteavune@slovacko.cz.

1. 12. 2009

V úterý 1.12. jsme byli opět hosty paní Věry Hotařové. Tentokrát jste se s námi a bohatou slováckou kuchyní mohli setkat v pořadu Apetýt na Českém rozhlase Brno (FM 97,5). Povídali jsme si o naších cestách za slováckými recepty. V éteru jste tak mohli navštívit Žítkovou, Stříbrnice na Uherskohradišťsku nebo Uherské Hradiště.

14. 9. 2009

V sobotu 12. 9. 2009 jste mohli s naší kampaní ochutnat dobrotu z krup, fazolí a slaniny s názvem šumajstr, nebo také manželstvo svajba atd. Také jste si mohli vzít recept na jedno z osmi slováckých jídel a dozvědět se něco o naší kampani. Jak to ve stánku na hradišťských Slavnostech vína vypadalo se můžete podívat zde.

8.9.2009

Napsali o nás: čtěte článek o naší kampani v časopise Týden zde.

3.9.2009

Na Slavnostech vína a otevřených památek si v sobotu 12.9.2009 mimo bohatý program nenechte ujít také stánek kampaně Chutě a vůně slovácké kuchyně, umístěný vedle pódia na Masarykově náměstí. Kromě informací o kampani, si budete moci odnést i slovácké recepty a zakusit na vlastní smysly ony krásné chutě a vůně.  

1.9.2009

Letní soutěž s velkým sběrem receptů v týdeníku Dobrý den s Kurýrem právě skončila. Gratulujeme osmi vylosovaným výherkyním. Stovka receptů soutěžila o tradiční doplňky do kuchyně z modrotisku.

31.8.2009

V dnešním týdeníku Dobrý den s Kurýrem je uveřejněn poslední recept soutěže s velkým sběrem receptů a s ním i jméno posledního výherce, kterým je paní Marta Kocourková z Horšovského Týna s receptem z Kunovic. Tímto naše soutěž končí. Sběr ale nikoli - za vaše recepty budeme stále velmi rádi. Během podzimu a roku 2010 totiž budeme pracovat na vydání kuchařky slováckých receptů. Všem, kteří nám zaslali své recepty nebo naši kampaň jinak podporují, mockrát děkujeme.

3. 8. 2009

Záznam pořadu Dobré ráno s Českou televizí z brněnského studia, jehož jsme byly hosty můžete shlédnout zde.

28. 7. 2009

Pokud se chcete dozvědět, jak pokračuje naše kampaň, sledujte 3.8. pořad České televize Dobré ráno s ČT. Budeme hosty pořadu a těšit se můžete i na ukázky servírování slováckých pokrmů s rodačkou z Moravských Kopanic, paní Kateřinou Kubínovou.

15.7.2009 

Televize Slovácko odvysílala reportáž o naší kampani a nové soutěži s velkým sběrem receptů.

Shlédnout reportáž ve 3. minutě Magazínu můžete zde.

13. 7. 2009

V týdeníku Dobrý den s kurýrem jsme odstartovali soutěž naší kampaně s velkým sběrem receptů. Vylosované recepty zveřejňuje v každém vydání jmenovaný týdeník. Více se dozvíte v sekci soutěž.

11. 6. 2009

Organizátorky kampaně, Markéta Macháčková a Ivana Směšná, byly hosty pořadu paní Věry Hotařové Rendezvous v Českém rozhlase Brno a seznamovaly posluchače s bohatstvím slovácké kuchyně a kampaní na její podporu...

květen 2009

Probíhá sběr receptů za pomoci studentů uherskohradišťského Gymnázia pod vedením PhDr. Miroslavy Polákové.

18. 4. 2009

Projekt Chutě a vůně byl představen veřejnosti na každoročním otevírání cyklistické sezóny akcí Na kole vinohrady Uherskohradišťska

 

 

Akce

Webkamery

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem