Z hlediska plochy vinic (něco přes dvě stě hektarů) i počtu vinařů byla vinařská oblast Uherskohradišťská na Slovácku nejmenší. Dnes je její území součástí vinařské podoblasti Slovácké.

Spíš malé vinice, které netvoří větší celky se rozkládají mezi Chřiby na západě a Bílými Karpaty na východě. Na jihu oblast sousedí se strážnickou a bzeneckou vinařskou oblastí. Oblast tvoří severní hranici pěstování révy vinné na jihovýchodě Moravy. Hlavní pěstované odrůdy jsou Müller-Thurgau, Rulandské bílé, Muškát moravský a Ryzlink rýnský. Z červených odrůd, kterých se tu pěstuje poměrně málo, patří největší plocha Rulandskému modrému.

Největší vinařské obce oblasti jsou Boršice u Buchlovic, Osvětimany a Mistřice.

K zajímavostem, které můžete vidět při putování po Uherskohradišťské vinařské stezce nebo po Moravské vinné stezce patří největší památková rezervace vinohradnických staveb u nás ve Vlčnově a chráněný soubor šestnácti historických vinařských "búd" v sousedních Veletinách. 

Ze zajímavých vinařských akcí můžeme upozornit na vinobraní, které se koná v září v Modré nebo na březnovou výstavu vín v Boršicích.

Nezapomeňte navštívit

Akce

Webkamery

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem