Rostliny a zvířata

Pestré přírodní podmínky Slovácka se odrážejí také v zastoupení zajímavých rostlin a živočichů, se kterými se zde můžete setkat. Jen pár příkladů za všechny. Oblast Pálavy je pro mnoho milovníků jarní přírody neodmyslitelně spojena s žlutými květy hlaváčků a fialovými kosatci. Bělokarpatské louky jsou zase proslulé koberci orchidejí, kterých tady roste na 20 druhů. Ze vzácných živočichů se v Chřibech vyskytuje například čáp černý nebo včelojed lesní, z bezobratlých stojí za zmínku nález kudlanky nábožné. V lužní krajině se kromě desítek druhů vodních ptáků zabydleli také bobři a vydry. Zimní pozorování desítek mořských orlů kroužících nad Novomlýnskými nádržemi nebo tisícihlavých hejn husí, stojí i za trochu nepohodlí. A pokud máte rádi vysokou, pak obora Soutok sevřená mezi toky Moravy a Dyje vám umožní zahlédnout skutečně krásné kusy. Zapomenout bychom neměli ani na ryby. Úživné vody Nových Mlýnů, Dyje, jezer u Ostrožské Nové Vsi nebo nádrže u Ordějova každoročně vydávají kapitální sumce, amury, nebo kapry nebo štiky.

Stručná zmínka o rostlinách a živočiších Slovácka by nebyla úplná bez zmínky o vzácném jeřábu oskeruši, který je považován za strom Slovácka.

Nezapomeňte navštívit

Akce

Webkamery

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem