Pozvánka na významné akce

Folklórní akce:

Únor:

Festival masopustních tradic Fašank (Strání)

Květen:

Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku (Kyjov, Staré Město), "Jízda králů " (Vlčnov, Kunovice)

Červen:

Mezinárodní folklorní festival (Strážnice), Podluží v písni a tanci, (Tvrdonice), Kosecké písně (Buchlovice), Kunovské léto (Kunovice)

Červenec:

Horňácké slavnosti (Velká nad Veličkou), Mezinárodní folklorní festival (Svatobořice-Mistřín), Dolňácké slavnosti písní a tanců (Hluk), Kopaničářské slavnosti (Starý Hrozenkov)

Srpen:

Výtvarné sympozium Dílna (Mikulov), Slovácký rok (vždy po čtyřech letech - 2003, 2007, Kyjov), Národopisný festival Kyjovska (Milotice), Svatovavřinecké slavnosti s jarmarkem a hodovou zábavou (Hodonín)

Září:

Svatováclavské slavnosti (Břeclav), Mezinárodní festival dětských folklórní souborů (Luhačovice), Michalská pouť (Otrokovice)

Říjen:

Slovácké hody s právem (Spytihněv), hody (Osvětimany, Zlechov, Boršice)

Listopad:

Hudecké dny Jožky Kobzíka (Břeclav), martinské hody (Buchlovice)

Církevní pouti:

Duben:

Svatovojtěšská pouť (Slavičín),

Květen:

Žádovice

Červen:

Pouť na svátek sv.Trojice (kaple sv. Barbory, Buchlovice), Pouť na Kopci sv. Antonínka (Blatnice pod Sv. Antonínkem), Pouť sv. Jana Křtitele (Kněždub), Božské srdce - církevní slavnost (Starý Poddvorov), Krojovaný výlet, pouť (Dolní Bojanovice, Vacenovice)

Červenec:

Druhá pouť (Blatnice pod Sv. Antonínkem), Cyrilometodějská pouť (Mikulčice, Radějov, Ratíškovice, Věteřov), Pouť ke sv. Anně (Tvarožná Lhota), Národní cyrilometodějská pouť (Velehrad)

Srpen:

Pouť Nanebevzetí Panny Marie (kaple sv. Barbory, Buchlovice), Krojovaná děkovná pouť (Blatnice pod Sv. Antonínkem), Bzenecká pouť (Bzenec), Tradiční strážnická pouť (Strážnice)

Září:

Mariánská pouť na Svatý kopeček (Mikulov), Zlatá sobota u Matky Boží (Žarošice), Skoronská pouť (Skoronice)

Říjen:

Růžencová pouť (Uherský Brod)

Kulturní a společenské akce:

Duben:

Otvírání jara a plavební sezony (Lednice), Ekojarmark ke Dni Země (Veselí nad Moravou), Divadelní festival amatérských souborů (Napajdela)

Květen:

Odemykání Baťova kanálu (Baťův kanál), Zlatá křídlovka - mezinárodní soutěž malých dechových orchestrů (Hodonín), Otevírání pramenů (Luhačovice), divadelní přehlídky českých a slovenských divadel Setkání-Stretnutie (Zlín)

Červen:

Svátek hudby - sborová duchovní tvorba (Hodonín), Concentus Moraviae (Kyjov), Strážnické dotyky - festival folkové hudby (Strážnice), Hudba bez hranic - festival etnické a světové hudby (Valtice), Festival dechových orchestrů (Zlín)

Červenec:

Zámecké slavnosti (Lednice), Mezinárodní kytarový festival (Mikulov), Mezinárodní letní škola staré hudby (Valtice), Mezinárodní festival dechových hudeb (Ratíškovice), Letní filmová škola (Uherské Hradiště), Hudba z podzámčí - folk a folklor (Valtice), Festival česneku na zámku (Buchlovice), Mezinárodní dirigentské kurzy (Zlín), mezinárodní hudební festival "Janáček a Luhačovice" (Luhačovice)

Srpen:

Výtvarné sympozium Dílna (Mikulov), Kampanila - mezinárodní festival sborového zpěvu (Mikulov), Barum Rallye (Zlín)

Září:

Mezinárodní hudební festival Pontes (Lednice), Zamykání Baťova kanálu (Baťův kanál),

Říjen:

Festival hudebních nástrojů lidových muzik (Uherské Hradiště)

Listopad:

Týká se to také tebe - filmový festival (Uherské Hradiště)

Prosinec:

Rozsvícení vánočního stromu (Slavičín), Vánoční jarmark (Buchlovice)

Akce

Webkamery

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem