Lidová řemesla a tradiční rukodělná výroba tvoří součást živých tradic Slovácka. Do tajů ruční výroby tradičního modrotisku vás zasvětí ve Strážnici. Zde máte také možnost vidět vyřezávané dřevěné figurky i celé betlémy a dekorativní předměty vyrobené řezbářským mistrem. Být při tom, když se rodí cimbál, se vám podaří při návštěvě výrobce cimbálů v Ostrožské Nové Vsi. V keramické dílně v Tupesích vám ukážou ruční výrobu a malování keramiky s typickým tupeským dekorem. V houslařské dílně v Kyjově a v Uherském Hradišti se můžete seznámit s historií a s výrobními podmínkami houslařů v 18. století. Zdobením kraslic jsou proslulé například Borkovany. Pokud zavítáte na Moravský venkovský dvůr v Ježově, dozvíte se nejen o tom jak vyškrabovat kraslice, ale také vyšívat krojové součásti, uplést peroutku nebo stlouci domácí máslo.

Na tradičních jarmarcích, například ve Velké nad Veličkou, Kyjově, Bzenci, Veselí nad Moravou, Moravské Nové Vsi, Uherském Hradišti či Buchlovicích, máte možnost zhlédnout ukázky výroby lidových řemeslných výrobků. Nádherná keramika, vyškrabovaná vajíčka, výšivky na ubrouscích, figurky z kukuřičného šústí, modrotisk, perníčky, řezbářské práce, proutěné ošatky, paličkovaná krajka a jiné výrobky vám budou připomínat báječnou atmosféru Slovácka.

Nezapomeňte navštívit

Akce

Webkamery

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem