Víno a vinařství Podluží a Hodonína

Oblast Podluží tvoří zvláštní vinařskou oblast. S asi 570 ha je Slovácku pátá co do velikosti a zároveň je i nejjižnější. Dobré jakosti tu v jižní části na lehčích půdách dosahují červená vína (např. Frankovka, Zwiegeltrebe). Na severu oblasti na těžších půdách se více daří vínům bílým, například Veltlínskému zelenému. Vinařskými středisky Podluží jsou Prušánky, které má nejvyšší výměru vinic a Dolní Bojanovice.

K vinařským zajímavostem, po kterých vás provede Vinařská stezka Podluží a Moravská vinná stezka, patří unikátní oblast "Nechory" s pěti sty vinnými sklepy v Prušánkách nebo Hradíštěk, malé náměstíčko obestavěné vinnými sklepy v Týnci.

Podluží je oblast proslulá živým folklórem. Z vinařských akcí zmiňme alespoň slavnost zarážání hory, která probíhá v srpnu v Dolních Bojanovicích a v září v Prušánkách nebo březnový košt vín v Dolních Bojanovicích.

Nezapomeňte navštívit

Akce

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem