Kulturní nabídka Pálavy

Kulturní nabídka oblasti Pálavy je bohatá a má mnoho podob. Najdete tu například několik zajímavých muzejních expozic. Regionální muzeum na zámku v Mikulově má kromě jedinečné vinařské expozice, také archeologickou instalaci, jejíž součástí je unikátní hrobka germánského bojovníka objevená na nedalekém Mušově. Archeologické tématice se věnuje také expozice v Dolních Věstonicích, kde můžete vidět i maketu sošky slavné Věstonické venuše.

Jedinečná galerie moderního umění vzniká na zámku v Mikulově z děl, která vytvářejí účastníci výtvarného sympozia Dílna. Celá expozice nalezla důstojný prostor v překrásně rekonstruovaných zámeckých arkádách, v prostorách zámku, v zámeckém parku a v areálu největší mikulovské školy.

K nejpopulárnějším kulturním tradicím Pálavy a okolí patří kromě hodů vinobraní, vinné košty a výstavy vín. Mikulov, centrum Pálavy, je pravidelným dějištěm přehlídky dětských folklórních souborů a zdejší soubor Palavan i se svým dětským dorostem Palavánkem pořádají během léta řadu vystoupení.

Ze zajímavých akcí, které na Pálavě a zejména v Mikulově pravidelně probíhají, pro Vás vybíráme červencový Mezinárodní kytarový festival, srpnové výtvarné sympozium Dílna a trojici zářijových akcí: mezinárodní festival sborového zpěvu Kampanila, Pálavské vinobraní, a Mariánskou pouť na Svatý kopeček.

Nezapomeňte navštívit

Akce

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem