Dovolená na Pálavě

Pálava nabízí řadu příležitostí jak zajímavě prožít aktivní dovolenou. Můžete se tu věnovat pěší turistice a poznat zajímavosti pálavské přírody, zdejších vinic a obcí prostřednictvím značených tras KČT a tří naučných stezek - dvou přírodovědných a jedné vinařské. Nejoblíbenější značená trasa pro pěší vede po hřebenu Pálavy z Mikulova do Popic. Na Pálavu můžete přijet po některé z dálkových cyklotras, jako jsou Greenways Praha-Vídeň, Jantarová, Moravská nebo Moravská vinná stezka. Nejatraktivnější turistické cíle, pamětihodnosti a zajímavosti Pálavy a okolí jsou navíc propojeny sítí místních cyklotras a tematických okruhů. Na kole se tady dá dojet téměř kamkoliv, ale do přírodních rezervací je vstup povolen pouze pěšky a po značených stezkách.

Nejkrásnější pohled nejen na Pálavu je prý z koňského sedla. I na tuto možnost jsme přichystáni. Kromě vyjížděk po oblasti Pálavy je možné zajet do nedalekého Lednicko-valtického areálu.

Chcete-li prožít dovolenou u vody pak můžete zamířit k Novomlýnským nádrží do jednoho z nejznámějších kempů v republice v Pasohlávkách. Nabídka kempu ATC Merkur uspokojí zájemce o plavání a slunění, vyznavače nudismu, milovníky windsurfingu, lze si tady půjčit šlapadlo nebo loďku a děti se mohou vydovádět na atrakcích. Jestliže raději u vody sedíte a chytáte ryby, můžete zkusit své štěstí u Novomlýnských nádrží nebo vyzkoušet něco speciálního - lov trofejních ryb na rybníku Pod mlýnem u Sedlce.

Nezapomeňte navštívit

Akce

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem