Víno a vinařství Lednicko-valtického areálu

Lednicko-valtický areál spadá do Mikulovské vinařské oblasti. Ve Valticích sídlí od roku 1873 Střední vinařská škola, která je tak nejstarší na našem území. Vzhledem k tomu, že Valticko patřilo až do roku 1920 Dolnímu Rakousku, je valtická škola zároveň i nejstarší vinařskou školou této spolkové země. Lednická zahradnická fakulta zemědělské univerzity vychovává vysokoškolské odborníky v oblasti pěstování a zpracování hroznů. Ve sklepení zámku ve Valticích sídlí Národní vinařské centrum a Salon vín České republiky, který shromažďuje sto nejlepších vín z celé země.

Po zajímavostech vinařství Valtic a okolí vás provede vinařská naučná stezka, kdežto Mikulovská vinařská cyklostezka vás zavede také do Hlohovce a Lednice.

Ze zajímavých vinařský akcí připomeňme březnový Valtický vinný košt, květnové Valtické vinné trhy s mezinárodní účastí, říjnové vinobraní ve Valticích nebo Svatomartinské slavnosti mladého vína, která ve Valticích probíhají v listopadu.

Nezapomeňte navštívit

Akce

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem