Luhačovické Zálesí

Vítejte v Luhačovickém Zálesí

Luhačovické Zálesí je oblíbeným cílem návštěvníků z domova i ze zahraničí. Láká je sem překrásná příroda Bílých Karpat a Vizovických vrchů s řadou zajímavých přírodních lokalit, jako jsou vlhké louky Uhliska u Doubrav nebo Čertův kámen nad Provodovem. Luhačovickým Zálesím prochází řada tras pro pěší turisty i cykloturisty, z dálkových cyklotras Luhačovické Zálesí protíná Beskydsko-karpatská magistrála.

V lesích tu najdete několik zřícenin hradů, jako je Rýsov, Starý Světlov nebo Sehrad. Z významných církevních památek připomeňme kostel ve Velkém Ořechově a Malenisko, známé poutní místo u Provodova. Luhačovice jsou proslulé souborem staveb architekta Dušana Jurkoviče. Za všechny stačí připomenout Jurkovičův dům, nebo dům Jestřábí. Z lidových památek Luhačovického Zálesí jmenujme například zemědělskou usedlost v Kaňovicích.

V muzeích v Luhačovicích a ve Slavičíně se můžete poučit například o historii lázeňství v Luhačovicích nebo o letecké bitvě nad Slavičínem za II. světové války. Z mnoha kulturních akcí jmenujme například mezinárodní hudební festival "Janáček a Luhačovice" nebo Svatovojtěšskou pouť ve Slavičíně.

Centrem zdejšího lázeňství jsou Luhačovice, jejichž velkou devizou je překrásné okolí. Oblíbeným místem vycházek lázeňských hostů jsou zejména Pozlovice a okolí zdejší přehrady. Zálesí je oblíbeným místem trávení dovolené. Jsou tu vynikající možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku, bohaté možnosti kulturního vyžití a nechybí ani řada sportovišť.

http://www.luhacovske-zalesi.cz

Nezapomeňte navštívit

Akce

Osobnosti

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem