Víno a vinařství na Kyjovsku

Na Kyjovsku se nachází část třetí největší moravské vinařské oblasti - Mutěnické. Dále je tu Bzenecká oblast proslulá "Bzeneckou lipkou", vyráběnou z Ryzlinku rýnského a Kyjovská oblast známá hlavně ranějšími odrůdami jako je Müller-Thurgau, ale hojně se tu pěstuje také Veltlínské zelené a Rulandské bílé.

K nejvýznamnějším vinařským obcím Kyjovska patří Bzenec, Vracov, Kyjov, Svatobořice-Mistřín a Žarošice. Zajímavé sklepní oblasti najdete v Miloticích (Šidleny) a ve Vracově (habánské sklepy).

O vinařství a vínu se můžete hodně dozvědět také ve vinotékách např. v Kyjově nebo Miloticích na zámku, nebo na vinařských cyklostezkách. Kyjovskem prochází Moravská vinná a dále stezky Mutěnická, Kyjovská a Bzenecká.

Zapomenout nesmíme ani na množství vinařských akcí - slavností vinobraní, koštů, výstav vín, zarážání hory atd. - které v regionu po celý rok probíhají, například březnový košt vín ve Svatobořicích-Mistříně, v květnu košt vín v Bzenci nebo v září Bzenecké krojované vinobraní.

Nezapomeňte navštívit

Akce

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem