Příroda a krajina Kyjovska

Kyjovsko leží ve zvlněné zemědělské krajině, která se zvedá od moravského úvalu směrem ke Ždánickému lesu a Chřibům. Obě tato území jsou chráněna jako přírodní parky. Bukové lesy Chřibů a Ždánického lesa skrývají kromě vzácných rostlin a živočichů také mnoho míst s krásnou vyhlídkou. Ždánický les s převahou listnáčů je právem považován za houbařský ráj, ale vidět tady můžete i zajímavé rostliny jako je koniklec velkokvětý. Po zajímavostech Ždánického lesa vás provede naučná stezka, která vede například oblastí genových základen, které poskytují materiál pro rozmnožování buků a dubů přirozenou formou obnovy. Z cenných přírodních lokalit na Kyjovsku stojí za pozornost dvě národní přírodní památky - Váté písky u Vracova a Bzence a lokalita Na Adámcích u obce Želetice - a řada menších lokalit.

Milovníci přírody na Kyjovsku mohou využít síť značených turistických tras pro pěší i pro cyklisty, naučnou stezku a přírodovědnou expozici vlastivědného muzea v Kyjově s názvem "Příroda na Kyjovsku".

Nezapomeňte navštívit

Akce

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem