Kulturní nabídka Kyjovska

Na Kyjovsku najdete tři zajímavé muzejní expozice. Na zámečku v Kyjově je instalovaná expozice vlastivědného muzea věnovaná regionu Kyjovska. Ždánické muzeum dokumentuje zajímavosti okolního regionu a prezentuje také napoleonské památky. J. A. Komenskému je věnován památník v Žeravicích, kde byl roku 1616 ordinován na kněze. Kyjovsko je ale hlavně jedním z center Dolňácka a proslulo krásou krojů, množstvím kvalitních lidových muzik, zpěváků a tanečníků, které můžete obdivovat na četných folklorních slavnostech, ale také o svátcích, lidových i církevních slavnostech. Na fašank - masopustní obchůzku tanečníků, muzikantů a masek se můžete vypravit do Kyjova. Mezi nejznámější a zároveň i nejstarší slavnosti patří "jízda králů", která se koná například ve Skoronicích nebo v Kyjově. Z nejznámějších folklórních akcí bychom měli připomenout aspoň červencový mezinárodní folklorní festival ve Svatobořicích-Mistříně, nejstarší folklórní festival u nás - Slovácký rok v Kyjově (koná se v srpnu jednou za čtyři roky) nebo srpnový Národopisný festival kyjovského Dolňácka v Miloticích. Na Kyjovsku také probíhají významné církevní akce, jako je zářijová Zlatá sobota u Matky Boží v Žarošicích.

Aktuální přehled všech akcí, které na Hodonínsko lákají návštěvníky, najdete zde.

A pokud chcete vědět, jak vyškrabovat kraslice, vyšívat krojové součásti, uplést peroutku a stlouci domácí máslo, zavítejte na Moravský venkovský dvůr v Ježově. Také na tradičních jarmarcích, například v Kyjově, Bzenci, máte možnost zhlédnout ukázky práce řemeslníků.

Nezapomeňte navštívit

Akce

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem