Letní dovolená na Kyjovsku

Za pěší turistikou můžete vyrazit třeba do Ždánického lesa, kde můžete využít zajímavé naučné stezky. Zajímavých přírodních, archeologických a historických lokalit je tady ale mnohem více, povedou vás značené trasy Klubu českých turistů. Totéž lze říci o možnostech cyklturistiky. Zde navíc chceme upozornit na zajímavé cyklotrasy - Moravskou vinnou stezku, která propojuje vinařské stezky představující jednotlivé oblasti pěstování vína na jižní Moravě a vinné stezky Mutěnickou, Kyjovskou a Bzeneckou. Tyto regionální stezky však zdaleka nejsou jedinými trasami svého druhu na Kyjovsku. Pokud máte rádi koně, můžete se projet po lesní cestě i terénem, prohlédnout si stáje nebo využít jízdárnu na koňských farmách v Kyjově nebo v Koryčanech, kde navíc probíhají také rehabilitační a léčebné jízdy. Úplně jinou perspektivu nabízí aeroklub v Kyjově, který pořádá vyhlídkové lety a praktický výcvik v motorovém i bezmotorovém létání a parašutismu. Z dalších možností jsou vám na Kyjovsku k dispozici například tenisové kurty (Svatobořice-Mistřín, Milotice, Kyjov) nebo moderní a dobře vybavená koupaliště v Kyjově, nebo ve Ždánicích. Za pozornost stojí také lyžařský areál s umělým sněhem v Uhřicích. Vybrat z bohaté nabídky sportovních možností si můžete zde.

Pokud rádi rybaříte, pak by vás mohly uspokojit revíry v povodí Kyjovky. A myslivci si zase přijdou na své v lesních partiích Ždánického lesa.

Nezapomeňte navštívit

Akce

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem