Úsek Strážnice - Skalica

Strážnice.jpg (355x237, 110.09 KB)
Petrov.jpg (355x266, 224.47 KB)
Sudoměřice.jpg (355x266, 106.15 KB)
Skalica.jpg (355x236, 75.07 KB)

Strážnici proslavili především folklórní festival a strážnický skanzen, který obsahuje ukázky lidové architektury z celé oblasti Slovácka. Za návštěvu stojí městská památková zóna v centru města, na zdejším zámku si můžete prohlédnout expozici hudebních nástrojů. Za návštěvu také stojí historické zámecké sklepy z konce 14. století. Slavné je také strážnické vinobraní.
Ve Strážnici je půjčovna motorových člunů, kajutových lodí a také kanoí. V půjčovně je také možnost občerstvení s posezením. Ubytování poskytuje blízký autokemp nebo místní hotely. V půjčovně si můžete domluvit zajímavý sjezd přírodních meandrů řeky Moravy. Tato oblast je součástí přírodního parku Strážnické Pomoraví. V lokalitě Osypané břehy voda vymodelovala až 13 m vysoké kolmé stěny koryta, ve kterých hnízdí vzácné břehule a ledňáčci.
O několik kilometrů dále narazíte na přístav v Petrově, který poskytuje příjemné zázemí turistům na lodích. Najdete zde půjčovnu malých motorových člunů, kanoí a kajutové lodě. V Petrově nezapomeňte navštívit soubor vinných sklepů Plže, které jsou považovány za nejhodnotnější na našem území. Jedná se o vinné sklepy vyhloubené v hlíně a zpevněné valenou klenbou, které se v Petrově stavěly už od 15. století.
Další přístav se nachází v Sudoměřících přímo u Výklopníku, který dnes slouží jako technická památka a vyhlídková věž. Kromě půjčovny lodí se zde můžete pohodlně občerstvit.
Po zastávce u Výklopníku se dostanete do slovenského prístavu Skalica, který poskytuje kvalitní zázemí. Tento přístav je poslední. Můžete si zde vypůjčit malé motorové čluny, kajutové lodě, ale i nemotorová plavidla. Samotné mesto Skalica určitě stojí za návštěvu. O jeho bohaté historii svědčí množství památek v centru, které si dodnes zachovaly svůj starobylý ráz. Kromě toho je sladkou pýchou Skalice specialita Skalický trdelník, která se ve městě vyrábí od 18. století tradičním způsobem na otevřeném ohni.

Akce

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem