Baťův kanál

Pohled z lodi.jpg, 355x266, 111.09 KB
preview355.jpg (355x266, 19.78 KB)
preview.jpg (355x236, 24.37 KB)
Hodonín.jpg (397x266, 152.41 KB)
PK Uherský Ostroh.jpg (355x266, 96.67 KB)
Návštěvníci si mohou v přístavech rozsetých po celé délce vodní cesty vypůjčit motorový člun či hausbót pro několikadenní plavbu. Vypůjčené plavidlo si mohou po krátkém zaškolení řídit sami. Nabízí se i možnost plavby na výletních lodích v rámci pravidelných plaveb.

Tato unikátní technická památka byla vystavěna v letech 1934-1938. Měla zajistit závlahový systém pro oblast Moravského Slovácka od obce Rohatec až po Veselí nad Moravou a sloužit k dopravě hnědého uhlí do Otrokovic pro Baťovy závody. Z Ratíškovických dolů, které vlastnila firma Baťa, se lignit po železniční vlečce převážel k výklopníku uhlí do Sudoměřic, tam se překládal na loď a putoval do přístavu v Otrokovicích. Zde byl lignit spalován v tepelné elektrárně a zásoboval teplem a elektřinou kožedělné závody.
V současné době slouží vodní cesta Baťův kanál pro rekreační plavbu od Otrokovic až do Skalice. A na samostatných říčních úsečích Kroměříž – Otrokovice a Rohatec – Hodonín. Tato historická vodní cesta poskytuje atraktivní a netradiční možnost, jak poznat Slovácko. Od května do září můžete využít skupinové rekreační plavby kanálem, doplněné poznávacími a gastronomickými programy, nebo si můžete vypůjčit malý motorový člun či hausbót a zvolit svůj vlastní program. Za příznivého počasí lze skupinové plavby uskutečnit i mimo tyto měsíce. Celá vodní cesta je přístupná i pro ty, kdo vlastní člun.
Nabídka je skutečně lákavá - poplujete romantickou lužní přírodou, poznáte ptačí rezervace, slovácké víno, vinné sklepy, historická města, naučné stezky i ojedinělé technické památky. Navíc se nabízí možnost spojit plavbu s cyklistikou, a tak svůj pobyt můžete doplnit cyklistickým výletem do Bílých Karpat nebo Chřibů a návštěvou chráněných přírodních lokalit.

http://www.batacanal.cz

Nezapomeňte navštívit

Akce

Osobnosti

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem