Přírodní zajímavosti

Do volné přírody je to z centra Zlína jen pár kilometrů. Město je obklopené zelenou hradbou kopců protkaných spoustou turistických tras. Zavedou vás k zajímavým přírodním lokalitám.

Nedaleko centra Zlína se nachází Stezka Areál Lazy, kde můžete po bývalé Baťově dálnici vystoupat až na Kudlov, odkud se vám naskytnou krásné výhledy na město. Stezka zdraví Tlustá hora, se dřevěným altánem a několika cvičebnými prvky, vás zavede až k poutnímu místu Svatá voda v místní části Malenovice. V nejbližším okolí Zlína, zejména v místní části Želechovice nad Dřevnicí, se nachází místa s krásnou přírodou. K těm rozlehlejším patří přírodní park Želechovické paseky, ale jsou tu i menší chráněná území - přírodní památky Pod Drdolem a Na Želechovických pasekách nebo přírodní rezervace Bukové hory. V okolí obce Hvozdná si můžete projít Naučnou stezku Hvozdná nebo Hvozdenské studánky. Krásné vycházky přírodou jsou také v okolí obce Lukov, kde se nachází přírodní památky Vela, Chladná Dolina, Bzová, Ondřejovsko a Králky nebo v rekreační oblasti Všemina, která se nachází v přírodním parku Vizovické vrchy.

Nezapomeňte navštívit

Akce

Informace o projektu: „Cielené školenia, kurzy a tvorba spoločných marketingových produktov - podpora rastu cestovného ruchu v cezhraničných regiónech“
Freepoint - internet za 250 Kč (bez DPH) měsíčně
jantarová stezka
Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské Unie
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem